Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Середино-Будському лісгоспі проводять догляди за лісовими розсадниками

Новини лісгоспів 3 Серпня 2021

Щоб створити високопродуктивні лісові насадження, спершу необхідно подбати про якісний садивний матеріал. Для цього у Середино-Будському держлісгоспі щорічно створюють тимчасові лісові розсадники. Вони забезпечують якісними сіянцями потреби підприємства для створення молодого лісу. У цьому році засіяли лісовим насінням 0,7 га.

При виборі місця під розсадник середино-будські лісівники проявляють неабияку прискіпливість.

«При проведенні оцінки придатності ділянки під розсадник звертаємо особливу увагу на місцезнаходження ділянки, рельєф та ґрунтово-гідрологічні умови», – коментує умови вибору ділянок для майбутніх лісових розсадників головний лісничий Середино-Будського лісгоспу Іван Степаненко.

Розсадники закладають на ділянках, не заселених шкідниками: личинками травневого хруща чи вовчка.

З ранньої весни і впродовж всього літа на розсадниках не припиняються роботи. Лісівники доглядають за майбутніми сінцями: прополюють бур’яни, ведуть боротьбу з шкідниками та хворобами.

Одним із необхідних агротехнічних прийомів середино-будські лісівники вважають внесення добрив у грунт, оскільки саме з ґрунту розсадника щорічно вибирається значна кількість поживних речовин.

Завдяки вчасно зробленим роботам по догляду за розсадниками у Середино-Будському лісгоспі вони завжди у належному стані. Бо лісівники переконані, що основа успіху у вирощуванні сіянців – це клопітка повсякденна праця.

«Та коли ти бачиш результат цієї праці, радіє і серце, і душа, адже всі ми розуміємо, що це – майбутній ліс!», – говорить головний лісничий.