Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Середино-Будському лісгоспі проводять догляд за молодим лісом

Новини лісгоспів 31 Травня 2019

Своєчасний догляд за лісовими культурами – обов’язкова вимога у роботі лісівника, адже від цього залежить приживлюваність і ріст лісових культур. Крім цього, знищення бур’янів та порослі малоцінних порід знижує ймовірність поширення вогню в лісових масивах.

«Основна мета доглядів за лісовими культурами – створення умов для росту основних лісоутворюючих порід, покращення водного та температурного режиму, усунення негативного впливу трав’янистої рослинності та другорядних порід. Догляд включає в себе комплекс заходів, спрямованих на поліпшення умов приживлюваності й росту лісових культур. Це, в першу чергу, видалення трав’яної та небажаної деревної рослинності», – говорить директор Середино-Будського лісгоспу Олексапндр Плужников.

У Середино-Будському лісгоспі про це дбають лісничі, їх помічники та майстри лісу. І як би не були завантажені роботою останні, адже середня площа їх обходів по лісгоспу досить велика, у зоні їх особливої уваги – догляд за молодняками та лісовими культурами. У залежності від віку посадок, ступеню забур’яненості, догляди проводяться як методом обкошування міжрядь, так і у вигляді ручного прополювання молодих культур у рядках.

«З кущорізами за літо, буває, три-чотири рази обходять ділянки, прочищаючи їх від бур’янів. Буває, що доводиться «оберігати» ріст посаджених сосен від швидкоростучих самосівів березини, лози, осики. Усією необхідною технікою для виконання цих робіт всі 4 лісництва лісгоспу забезпечені повною мірою», – продовжує директор підприємства.

Об’єми робіт чималі, та лісівники справляються з нелегкою і відповідальною роботою, адже вони мають залишити після себе державі та людству високоякісні ліси. Працюють з перевиконанням плану.

Нарзі вже проведено догляду за лісовими культурами на площі більш ніж 82 га при місячному плані 80 га.

Прес-служба ДП «Середино-Будське ЛГ»