Серед основних факторів, що впливають на зростання чисельності диких мисливських тварин, важливу роль відіграє підгодівля їх взимку та ранньої весни, що є найбільш вразливим періодом року. Щоб не допустити загибелі мисливських тварин цієї складної у погодному значенні пори, у Середино-Будському лісгоспі дбають про необхідний запас кормів.
«Господарство заготовляє тваринам корм власними силами. Переважно корма заготовлюються на території господарства, або на ділянках, виділених для цієї мети», – говорить директор Середино-Будського лісгоспу Олександр Плужников.
Відтак впродовж літньої пори середино-будські лісівники вже заготовили 1000 шт. гіллячкового корму. Встигли запастися в лісгоспі і зерновідходами та сіллю. В арсеналі господарства більш як 3 тонни зерновідходів та 100 кг солі.
Щоб взимку мисливські тварини впізнавали місце підгодівлі, лісівники спорудили
підгодівельний майданчик та годівницю для підтримки молодняка кабана та косулі.
Подбали тут і про мисливців. Для організації безпечного облавного полювання у мисливських угіддях лісгоспу споруджено 5 веж.
Найбільше ж шкоди мисливській фауні, за словами фахівців, на жаль, завдають люди. Щоб попередити браконьєрство, у лісгоспі діє рейдова бригада. Лише цього року бригадою здійснено 40 виїздів, під час яких зафіксовано ряд порушень лівого законодавства та складено 14 протоколів.
За інформацією прес-служби ДП «Середино-Будське ЛГ»