Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У розсаднику Лебединського лісгоспу підростає до мільйона сіянців головних лісоутворюючих порід

У цьому пересвідчились учасники виїзної колегії Сумського ОУЛМГ, яка відбулась на базі Лебединського лісгоспу у середу, 30 червня. В рамках заходу директори держлісгоспів та керівний склад управління на чолі з начальником Віктором Чигринцем побували у базовому лісовому розсаднику Бишкінського лісництва.

«Щорічний лісокультурний фонд Лебединського лісгоспу становить майже 130 га. До 2008року для забезпечення потреб у садивному матеріалі на підприємстві функціонувало шість тимчасових розсадників. У зв’язку зі змінами природно-кліматичних умов, потребою отриманнявисокоякісного садивного матеріалу, а також його здешевлення витрат на вирощування,вирішили вирощувати садивний матеріал у контрольованому середовищі. Базовий лісовий розсадник, який би забезпечив садивним матеріалом усі лісництва лісгоспу, заклали на початку 2008 року на площі 3.33 га», – прокоментував передумови та мету створення розсадника директор Лебединського лісгоспу Віталій Баранов.

У розсаднику щорічно вирощують до мільйона стандартних сіянців головних лісоутворюючих порід.

Поряд з цим, лісгосп щорічно нарощує обсяги вирощування декоративного посадкового матеріалу, наразі його асортимент налічує понад 40 видів та форм: самшит вічнозелений, ялівець звичайний, катальпа, різновиди декоративної верби, барбарису тощо.

Напрацьований досвід вирощування супутніх порід, зокрема, тополі.

Культури, вирощені у розсаднику, не тільки сповна забезпечують потреби підприємства у посадковому матеріалі, а щороку приносять додатковий дохід від продажу декоративних видів рослин.