Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У розсаднику Лебединського лісгоспу кипить робота

Новини лісгоспів 24 Липня 2020

У базовому лісовому розсаднику Лебединського лісгоспу кипить робота. Саме час подбати про посіви та школки. То ж лісокультурниці, озброївшись сапками, прополюють рядочки сходів, доглядають за саджанцями декоративних порід.

Базовий розсадник підприємства знаходиться у Бишкінському лісництві. Він забезпечує посадковим матеріалом не лише лісгосп, а й вирощує якісну розсаду, як лісоутворюючих порід, так і декоративних, для реалізації.

«На 3,3 гектарах розсадника розміщено посівне, шкільне відділення та теплиця. У цьому році площа посівів склала 0,8 га, з яких лісгосп планує отримати більше 800 тис.шт. сіянців головних лісоутворюючих порід (сосна звичайна, дуб звичайний, дуб червоний, горіх грецький та інші) . Посадковий матеріал вирощується у контрольованому середовищі. Для цього на розсаднику використовується теплиця. ЇЇ посівне відділення складає 144 м². Теплиця обладнана системою туманного зрошення. За рахунок рівномірного зволоження ґрунту та повітря, крапельне зрошування забезпечує краще укорінення черенків, а також забезпечує зручність при виконанні зрошувальних робіт», – говорить головний лісничий лісгоспу Анатолій Москаленко.

Щоб якість посадкового матеріалу відповідала необхідним стандартам, працівники базового розсадника проводять цілий комплекс агротехнічних заходів. Він включає в себе зимову оранку, ранньовесняну культивацію та передпосівний обробіток ґрунту, стратифікацію насіння, обробіток сіянців препаратами від грибкових та інфекційних захворювань і, звісно, висів насіння.

Нині ж триває не менш відповідальний етап: догляд за сходами та боротьба з бур’янами. Прополюють посіви вручну та постійно контролюють необхідну вологість ґрунту. Систематичний полив посівів забезпечується шляхом крапельного зрошення.

У шкільному відділенні вирощуються різновиди самшиту, ялівецю, туї, ялини, спіреї, є вейгела, гортензія, катальпа, барбарис, чубушник та ін.

Цікаво? За довідками про придання декоративних саджанців звертайтеся в ДП «Лебединське лісове господарство» !

Вас чекають за адресою: Сумська область, м. Лебедин, вул. 19 Серпня, 2. Тел. (05445) 2-09-14, 067-542-39-62