У Сумському лісгоспі говорять, що зазвичай, більшість лісових культур створювали шляхом висадки сіянців, вирощених у лісових розсадниках. Та останніми роками, у зв’язку зі зміною клімату, на підприємстві для вирощування сіянців все частіше використовують парники та теплиці.
Обсяги заготівлі лісового насіння, а, відповідно, і площі посівів, у лісгоспі планують заздалегідь, залежно від кількості зрубів та ділянок лісових культур попередніх років, що потребують доповнення. Говорять, що з 1 га розсадника отримують в середньому 550-600 тис. стандартних сіянців дуба, а сосни – втричі більше.
Цього року в підрозділах лісгоспу під посівами зайнято 0,32 га. На більшості ділянок вже з’явились перші сходи. Тепер основне завдання – це вберегти їх від шкідників та хвороб.
«Найбільшої шкоди посівам частіше всього завдають личинки хрущів та попелиці. Що стосується хвороб, то спектр надзвичайно широкий », – говорить головний лісничий Сумського лісгоспу Микола Щербак.
Тож аби на наступний рік бути з садивним матеріалом, доводиться суворо дотримуватись агротехніки вирощування та впроваджувати сучасні технології.