Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Роменському лісгоспі завершили збирати лісовий «врожай»

Новини лісгоспів 2 Грудня 2020

«Для безперервного користування природними ресурсами лісогосподарські підприємства проводять лісовідновлення. Найпоширенішим методом лісовідновлення є створення лісових культур шляхом висадки однорічних або дворічних саджанців. Шлях отримання лісовідновлювального матеріалу дуже клопіткий та важкий. Починається він зі збору лісового насіння, яке здійснюється власними силами та шляхом закупівлі у населення», – коментує роботи по заготівлі лісового насіння головний лісничий Роменського лісгоспу Сергій Івашкін.

Всього впродовж сезону працівниками підприємства та небайдужими жителями району було зібрано 3181,0 кг насіння деревних та чагарникових порід, з постійних лісонасіннєвих ділянок – 1520 кг.

Посушливі кліматичні умови цього року негативно вплинули на урожайність дубових насаджень. Також насіння дубу піддалося пошкодженню жолудевим довгоносиком. Тому кількість зібраного насіння була меншою, ніж зазвичай – 3 тис. кг.

По решті зібраного насіння роменські лісівники вважають ситуацію більш оптимістичною:

90 кг – горіха грецького;
50 кг – горіха чорного;
14 кг – сосни звичайної;
5 кг – берези повислої
5 кг – липи дрібнолистої;
7 кг – ясена звичайного;
та інші…

Поряд з цим, вже кілька років поспіль у лісгоспі створюються змішані лісові культури дуба звичайного з введенням супутньої породи – черешня. Стверджують, що такий тандем дає можливість отримати стійкі до посухи насадження, що у нинішніх кліматичних умовах більш ніж актуально.

Для цього заготовили 2 кг насіння черешні.

Роменські лісівники завдячують всім працівникам та небайдужим жителям за допомогу у виконанні планових показників по збору насіння.