Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Роменському лісгоспі відкрили лісовий «салон краси»

Новини лісгоспів 29 Червня 2021

Новорічні свята давно минули і лісовими атрибутами цього феєричного свята не цікавитимуться аж до наступного року. А у лісівників не припиняються турботи по догляду за ними.

Новорічні дерева вирощують на спеціально створених для цього плантаціях. Асортимент порід у Роменському лісгоспі доволі широкий: сосна звичайна, сосна кримська, ялина колюча (голуба), ялина звичайна. Загалом під плантаціями новорічних дерев 8,2 га площ лісгоспу.

Щоб вашу оселю прикрашала струнка, красива, пишна новорічна красуня, потрібно докласти чимало зусиль. Особливу увагу необхідно приділити формуванню крони дерева.

То ж саме зараз роменські лісівники розпочали роботу по формуючих обрізках на плантаціях новорічних ялинок. Перший “салон краси” у цьому році – квартал 135 виділ 25 Липоводолинського лісництва.

“Декоративна обрізка являє собою ціле мистецтво. Для створення ідеальної конусоподібної форми кожен ярус зазвичай робиться коротше нижнього на одну третину, занадто високі верхівки та бокові пагони вкорочують, стимулюючи таким чином інтенсивний ріст нових пагонів.” – говорить лісничий Липоводолинського лісництва Олександр Кіптенко – “Крім того, кожне деревце необхідно уважно оглянути та видалити всі хворі, сухі, надломлені, переплетені і повислі вниз гілки.”

Після «стрижки» доглянуті деревця вже підростають на плантаціях, посупово перетворюючись на пишнолапих красунь.

Також нагадуємо, що у продажу маємо хвойники з відкритою та закритою кореневою системою, асортимент яких постійно збільшується. Тому вже сьогодні ви можете придбати ялику, сосну чи ялицю на свій смак, яка стане окрасою вашої присадибної ділянки протягом всього року, а не тільки на новорічні свята.