Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Роменському лісгоспі проводять рубки догляду за молодим лісом

Новини лісгоспів 19 Липня 2019

Від посадки до переходу у стиглі деревостани ліс потребує особливого догляду. Для цього проводиться комплекс робіт. Спершу – рубки догляду, а у більш зрілому віці, коли деревостани уже мають відповідний склад та сформовані стовбури дерев і їх крони – прохідні рубки. Від правильності відбору дерев у рубку – залежить якість деревостанів у майбутньому.

Мета і завдання лісників – це збільшення приросту кращих дерев, саме від цього залежить підвищення цінності деревини.

Для того, щоб продемонструвати це практично, інженерний склад роменського лісгоспу провів так званий «майстер-клас» для майстрів та помічників по відведенню прохідних рубок. Практикували у Роменському лісництві квартал № 29 виділ № 9 на площі 0,8 га та у Недригайлівському лісництві квартал № 32 виділ № 14 на площі 8,4 га.

«Під час відводу вибирали другорядні породи, такі як клен, берест, липа, адже подальше збереження їх у складі насаджень недоцільне. Залишали тільки на тих місцях, де випала головна порода дуб. Також вибрали весь кволий, погано розвинений, пригнічений, хворий, заражений грибками дубок, який не зможе дати необхідного приросту та буде заважати розвитку кращих дерев», – коментує проведену роботу інженер з лісових культур Роменського лісгоспу Віталій Гома.

Говорять, що такі якісно проведені та своєчасно виконані заходи допомагають уникнути повторних рубок і, відповідно, в подальшому значно зменшують витрати підприємства на ці цілі. Радіють, що тепер, завітавши на дані ділянки, відразу видно склад дерев і добре зрозуміло, який дуб залишився.

Що ж, після такого догляду можна бути цілком впевненими, що крони дерев поступово розростуться, матимуть краще освітлення, охватять корінням більший обсяг ґрунту та спокійно чекатимуть наступної прохідної рубки через 10, а можливо і 15 років. Час покаже… А поки дана ділянка радує і тішить око своєю красою та охайністю, дякуючи дбайливому та невтомному господарю лісівнику за своєчасний догляд та кропітку працю.

Прес-cлужба ДП “Роменського ЛГ”