Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Роменському лісгоспі пройшли навчання з ліквідації лісових пожеж

Новини лісгоспів 28 Травня 2020

Під час пожежонебезпечного періоду, який триває нині, одне з головних завдань для лісівників – недопущення пожеж у лісових масивах, а у випадку їх виявлення – вчасна локалізація.

Лісівники Роменщини прикладають максимум зусиль, аби зберегти ліси від нищівної дії вогняної стихії.

У середу, 27 травня, поблизу с. Піски Роменського району працівники ДП «Роменський лісгосп», ДП «Роменський агролісгосп» та рятувальники 14 ДПРЧ УДСНС Управління в Сумській області провели спільні пожежно-тактичні навчання з ліквідації умовної лісової пожежі.

«Мета навчань – на практиці відпрацювати спільну взаємодію щодо ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з пожежею у лісовому масиві. У ході навчання було проведено заходи щодо оперативності реагування на сигнал про виникнення загоряння і прибуття на місце події та гасіння пожежі в лісі», – говорить головний лісничий Роменського лісгоспу Сергій Івашкін.

Були імітовані завали проїзду до пожежі з їх розчищенням. Трактором здійснено відсікання осередку пожежі від лісового масиву, і, власне, відбувалась ліквідація самої пожежі.

«Було продемонстровано гасіння лісової пожежі із застосуванням власних сил, коли гасіння здійснюється працівниками лісової охорони за допомогою ранцевих вогнегасників. А також із залученням додаткових сил і спецтехніки аварійно-рятувальної служби. Всього у навчаннях взяли участь близько 40 осіб», – продовжує головний лісничий.

Роменські лісівники вважають, що спільні навчання з гасіння лісових пожеж дуже важливі, адже під час тренувань можна врахувати всі нюанси та напрацювати злагоджені дії, а відтак кожна зекономлена хвилина дасть змогу швидше побороти вогонь та врятувати ліс і все живе у ньому.

Навчання пройшли злагоджено, що свідчить про готовність лісової охорони і рятувальників до боротьби з вогнем у лісі.