Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Роменському лісгоспі нові «совенята»

Новини лісгоспів 23 Вересня 2020

Щорічно у День юного натураліста вступають до лав учнівського лісництва «Совенятко» Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 нові вихованці та вихованки – учні та учениці сьомих класів.

Це завжди урочистий день, бо бути членом учнівського лісництва – це дуже почесне звання, тому що за десять років існування цього дитячого об’єднання в навчальному закладі вже сотні хлопчаків та дівчаток стали свідомими еко-громадянами.

Учнівське лісництво – це добровільне об’єднання школярів для творчої роботи в лісі – зеленій лабораторії під відкритим небом, де найповніше виражене співіснування біорозмаїття різних форм та видів, де найчіткіше проявляються закони природи.
Це одна із форм зв’язку школи із виробництвом,
яка направлена на виховання в дітей любові до природи, вивчення поглиблених знань з природознавчих наук та підготовки майбутніх кадрів для лісової галузі України. Проте найголовніше завдання – це формування екологічної культури особистості у підростаючого покоління. Необхідність функціонування шкільних лісництв підтверджена багаторічним досвідом.

Діти не просто вивчають основи лісівництва за партами, а й під керівництвом спеціалістів беруть участь у створенні лісових культур, збирають насіння основних лісоутворюючих порід, спільно зі своїми партнерами ДП «Роменський лісгосп» беруть участь у різноманітних природоохоронних акціях.

Ось і сьогодні на посвяту в члени учнівського лісництва до школи завітав директор ДП «Роменський лісгосп» Валентин Жерьобкін та головний інженер Віталій Гома.

У свєму зверненні до учасників заходу керівник лісгоспу привітав «совенят» з десятою річницею створення лісництва, побажав нових досягнень у природоохоронній роботі та наголосив на тому, що вони є рівноправними членами лісового господарства і можуть брати участь у різних лісогосподарських роботах підприємства. Також юні лісівники отримали від лісгоспу солодкі подарунки.

Як завжди, особливо хвилюючою миттю стало читання обіцянки юного лісівника та виконання новоприйнятими гуртківцями Маршу учнівського лісництва.

У завершенні урочистосей найкращі члени лісництва, переможці Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв в м. Суми (2018) та Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти у м.Києві (2019) Марина Єрмолович та Дарія Курило передали нинішнім «совенятам» перехідний символ учнівського лісництва – сову.