Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Роменському лісгоспі кипить робота у теплиці та розсаднику: проводиться стрижка рослин

Новини лісгоспів 21 Травня 2020

Протягом останніх кількох років Роменський лісгосп зосередив свою увагу на розвитку декоративного розсадництва. А саме: вирощування посадкового матеріалу із закритою та відкритою кореневою системою, продаж саджанців різної форми, впровадження нового виду стрижки рослин – топіарного мистецтва.

На території лісгоспу розташована сучасна теплиця (0,025га) та розсадник декоративних та чагарникових порід.

«Дана територія повністю оснащена водопостачанням, а деяка її частина обладнана системою туманного зрошення. Також на території нашого подвір’я знаходиться контейнерний майданчик з притіненням, так звана вітрина нашого розплідника. Де на двох сотках знайшли своє місце готові до реалізації різні види рослинок, викоханих лісокультурницями. Роботи їм звичайно ж вистачає протягом усього року, але саме зараз у них гаряча пора: пересадка, перевалка, обробка від шкідників, а також прополювання, яке потрібно здійснити декілька разів за сезон. Відтак чи не найважча робота лягає на жіночі плечі», – коментує роботи у розсаднику головний лісничий Роменського лісгоспу Сергій Івашкін.

Особливу увагу у росаднику привертають до себе ділянки крупномірних саджанців різних форм: клена, берези, горобини, липи, псевдотсуга, шовковиці з формованою кроною, ялини, сосни, є великий різновид туй , ялівцівців. Перевага їх у тому, що не потрібно чекати кілька років, поки декоративне дерево досягне дорослого віку і почне виконувати свої функції на повну силу. Можна чітко спланувати дизайн ділянки і заповнити увесь зайвий простір, який залишають при посадці молодих саджанців.

«У крупномірів високий відсоток укорінення, бо реалізовуються вони з великою грудкою землі. Завдяки потужній кореневій системі дерева не вимерзають взимку і не страждають від літньої спеки. Дерева крупноміри – це ідеальний варіант для людей, у яких немає часу займатися садівництвом і доглядати за маленькими саджанцями, але є бажання відпочивати в тіні великих, розкішних дерев і чагарників», – говорить лісничий.

Багатьох лякає висока ціна крупномірів, але якщо врахувати, що за рослиною кілька років доглядали професіонали і воно потрапляє у руки покупця здоровим, доглянутим і з великим потенціалом для росту, то його вартість відповідає якості.

Придбати цю декоративну продукцію бажаючі можуть прямо на місці: м. Ромни вул. Сумська, 108.

Крім того, спеціалісти нададуть необхідну кваліфіковану консультацію по посадці і догляду за рослинкою.

За довідками звертайтесь за телефоном: 098 498 50 05