Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Роменському лісгоспі громадськість проінспектувала стан лісових культур

Загальні новини 24 Жовтня 2018

Краще один побачити, чим кілька разів почути. Так, днями, Роменський лісгосп організував для депутатського корпусу та працівників Недригайлівської об’єднаної територіальної громади практичне знайомство з роботою лісівників – виїзд до лісових масивів підприємства для спільного обстеження стану державного лісового скарбу для формування особистої думки щодо якості ведення лісового господарства на території лісового фонду підприємства.

 

Головним питанням, що вивчали народні обранці та громадськість інспектуючи діяльність лісгоспу, було: чи може Держава бути ефективним власником лісу і як підвищення податкових платежів у світлі прийняття нового закону про оподаткування може вплинути на роботу Роменського підприємства.

 

Разом з керівництвом підприємства виїзна делегація побувала на 17 ділянках лісових культур різних років створення.

 

«Ми побували у Недригайлівському лісництві лісгоспу на трьох ділянках сосни звичайної 2009, 2011 та 2013 років створення та 14 ділянках дуба звичайного 2014-2018 років створення», – прокоментував програму виїзду директор Роменського лісгоспу Олег Салов. – «Ми показали гостям ділянки лісу різних років створення, щоб вони мали змогу порівняти динаміку росту і розвитку лісових культур, побачити кількість і якість проведених доглядів, форму їх проведення: ручного чи механізованого. До речі, нещодавно ми придбали сучасний мульчер італійського виробника, саме його роботу і презентували», – говорить директор підприємства.

 

За словами Олега Салова, особливу тривогу викликала у громадськості ситуація з нашестям верхівкового короїда. То ж гості мали змогу побувати і на уражених шкідником ділянках та дати особисту оцінку практичним діям лісгоспу і в цьому питанні.

 

По завершенні відвідування і організатори, і відвідувачі поїздкою до осіннього лісу були взаємно задоволені. Відвідувачі на власні очі пересвідчились, що всі ділянки зрубів, незалежно від місця розташування заліснюються стовідсотково, догляд за культурами проводиться вчасно і якісно, у придбання сучасних механізмів для догляду за лісом підприємство коштів не шкодує. Їх резюме було одностайним – лісогосподарська діяльність ведеться лісгоспом якісно і ефективно.

 

Господарі ж лісу завжди радіють, якщо їх працю оцінюють об’єктивно. Тому керівник Роменського лісгоспу планує показати громадськості і інші ланки лісогосподарського виробництва підприємства.

 

За інформацією прес-служби ДП «Роменське ЛГ»