Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У процесі реформи в лісовій галузі сформуються дві вертикалі, – Юрій Болоховець

Загальні новини 9 Вересня 2022

Перша, господарююча, вертикаль – це ДП «Ліси України»: центральний апарат, регіональні офіси, місцеві філії та лісництва, які відіграватимуть ключову роль.

Єдине підприємство відповідає за охорону, захист, лісорозведення й лісовідновлення та увесь комплекс інших функцій, включно з заготівлею та реалізацією деревини.

Значний перелік робіт планується передавати підрядникам на конкурсній основі. Що створить нові можливості для малого та середнього бізнесу в регіонах, сприятиме зменшенню собівартості та підвищенню якості робіт.

Саме так побудована бізнес-модель багатьох державних лісогосподарських компаній в країнах ЄС.

Друга вертикаль – обласні управління Держлісагентства, що контролюють та координують, як «Ліси України» та усі інші користувачі лісових та мисливських угідь (приватні, комунальні) дотримуються державних вимог, правил, нормативів.

Обласні управління надають погодження на проведення заготівлі, формують задачі з протипожежних заходів та відстежують їхнє виконання.

Тобто управління Державне агентство лісових ресурсів України захищають інтереси держави з точки зору збереження лісового та мисливського фонду як національного багатства.

Детально про реформування галузі написав у блозі  https://www.epravda.com.ua…….