Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Охтирському лісгоспі висівають розсадники

Новини лісгоспів 19 Листопада 2020

У постійному розсаднику Охтирського лісгоспу кипить робота. Тракторист Микола Горішній вправно нарізає рядки. Лісокультурниці Світлана Симон, Катерина Лобанова, Тетяна Шандиба та Любов Ткаченко висівають в підготовлені борозенки насіння майбутніх могутніх дубів. Робітник Олександр Симон та майстри лісу Ігор Костенко і Микола Рогальський разом з лісником-єгерем Романом Гузеватим допомагають підносити відра з посівним матеріалом та загортають вже посіяні рядки.

Вся названа команда виконує роботу з неабиякою відповідальністю, адже всі розуміють, що саме від їх зусиль сьогодні залежеть успіх справи у майбутньому. Так на охтирщині закладається міцний фундамент для майбутньої дубрави: висівається насіння жолудя.

«Переважаючою лісоутворюючою породою, яка зростає у лісових масивах лісгоспу є дуб звичайний. Тож головну увагу приділяємо саме заготівлі жолудів та вирощуванню якісних сіянців дуба. Заготівля насіння цієї породи ведеться у жовтні-листопаді. Жолуді збираються із землі в декілька прийомів з повторенням збору через 3-5 днів», – коментує проведення робіт зібору лісового насіння директор Охтирського лісгоспу Юрій Римар.

Для збору якісного насіння лісівники радять уникати збирання жолудів у початковий період, коли опадають пошкоджені та недорозвинені плоди.

Також слід нагадати, що рясний врожай жолудів буває, на жаль, не кожного року. Повторюваність плодоношення для дуба звичайного складає 4-8 років. Тому в урожайний рік охтирські лісівники намагаються якомога більше заготовити жолудя, аби забезпечити власні потреби у стандартному садивному матеріалі не лише на рік, але й на наступний, неурожайний період.

«На даний час у лісгоспі закінчена заготівля жолудя дуба звичайного. Все насіння пройшло повітряне сушіння і готове для висіву. Останні два роки посів проводимо восени. Як показує практика, таким чином ми отримуємо більшу кількість стандартних сіянців, у порівнянні з весняним висівом», – продовжує директор лісгоспу.

Восени цього року в Охтирському лісництві вже висіяли 4,5 тони жолудя дуба звичайного на площі 0,61 га.

Роботи у розсаднику продовжуються.