Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Охтирському лісгоспі висівають розсадники

Новини лісгоспів 23 Листопада 2021

Щоб виростити високопродуктивні лісові насадження, необхідно  подбати про якісний садивний матеріал. Насіння для майбутнього лісу охтирські лісівники збирають власноруч. Осінь – час для збору жолудя.

«Це перший і мабуть найвідповідальніший  етап у подальшому створенні стійких та продуктивних насаджень.  Насіння збираємо з ПЛНД та звичайних масивів лісу, де домінує дуб. Цієї осені зібрали достатню кількість жолудя дуба звичайного, 9832 кг», –   говорить інженер з лісових культур Охтирського держлісгоспу Марина Малишенко.

Другим етапом, за словами фахівця, є переробка та підготовка  насіння до висіву. Після збору весь отриманий жолудь пропускають через ванну з водою, це перевірка насіння на кондиційність, таку собі «профпридатність». Гарний по своїм якостям і здатний до проростання жолудь повинен потонути, а поганий – спливти на поверхню. Весь кондиційний матеріал обробляють «Фундазолом» та закладають на зберігання в холодильну камеру, або закопують у яму.

У ямі жолудь може зберігатись до весни, а у камері термін зберігання збільшується до трьох років.  

«Беручи до уваги кліматичні показники, останніми роками висів жолудя дуба звичайного проводимо восени. Як показує  практика, таким чином ми отримуємо більшу кількість стандартних сіянців, у порівнянні з весняним висівом», – продовжує Марина Малишенко. Цього року роботу на лісовому розсаднику розпочали 1 листопада. Наразі вже висіяли 6532 кг дуба звичайного – на площі 0,61 га в постійному лісовому розсаднику Охтирського лісництва та 2000 кг –  у тимчасовому лісовому розсаднику Солдатського лісництва на площі  0,56 га.