Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У лісгоспах Сумщини триває осіння інвентаризація лісових культур

Загальні новини 6 Листопада 2019

Нині у Роменському лісгоспі ці роботи саме у активній фазі. «Осіння інвентаризація є невід’ємною та важливою частиною роботи лісового господарства. Проводиться вона для перевірки якості та приживлюваності лісових культур. При інвентаризації враховують тільки життєздатні рослини, введені шляхом висівання чи садіння, із збереженим здоровим верхівковим пагоном у хвойних порід, а у листяних деревних рослин – з можливістю продовження росту із сплячої бруньки», – говорить директор Роменського лісгоспу Олег Салов.

Досить прохолодна, але сонячна погода сприяла гарному настрою та поклала вдалий початок процесу обліку майна лісового господарства. Завдання це звичайно не з простих, але дуже цікаве і приємне. Адже крок за кроком, день за днем лісівники бачать результати своєї праці: радують око маленькі дубочки та сосни, які вишикувались в рядочок і, набираючись сили, чимдуж намагаються стати могутнім лісом.

Попереду ще чимало роботи. Відбудеться атестація лісокультурних об’єктів шляхом закладання пробних площ, у результаті чого кожну ділянку буде віднесено до певного класу якості.

Лісові культури переведуть у вкриті лісовою рослинністю землі, якщо у визначеному віці густота і середня висота життєздатних дерев головних порід відповідає встановленим нормативам оцінки якості лісових культур при переведенні у вкриті лісовою рослинністю землі.

На кожній пробній площі, шляхом переліку, буде визначено густоту життєздатних дерев з врахуванням природного поновлення головних порід.

За результатами обмірів у кожного п’ятого дерева від кореневої шийки до місця закладання верхівкової бруньки буде встановлено середню висоту дерев головних порід.

Всі ці показники вплинуть на клас якості насаджень. А за даними інвентаризації лісівники намітять заходи з поліпшення якості лісових культур.

 

Прес-служба ДП «Роменське ЛГ»