Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Лебединському лісгоспі зупинили браконьєрів

Новини лісгоспів 14 Травня 2020

Для кого «Сезон тиші», а для кого «Сезон тихого полювання”. Так, вночі, 13 травня 2020 року, у лісовому масиві Скварчине, що знаходиться поблизу с. Доценково Сумського району, патрульна єгерська служба Межиріцької мисливської дільниці виявила браконьєрські знаряддя лову, а саме петлі, призначені для незаконного добування козулі. Після детального обстеження території було виявлено та знешкоджено 18 одиниць таких петель.

– Дані петлі були дуже хитро влаштовані на звіриних стежках. Відразу видно, що працювали не аматори, а браконьєри — професіонали, – розповідає начальник Межиріцької мисливської дільниці Юрій Кузьмінов. – Приблизно за 50 м до петель ми знайшли на стежці натягнутий мотузок, який слугує браконьєрам сигналізатором руху звірів по стежці. Якщо мотузок цілий або незірваний, то браконьєру можна не ризикувати бути впійманим та не перевіряти петлі.

Це не перша така «знахідка». Професійність, знання та пильність працівників єгерської служби лісгоспу дозволили таким чином врятувати не одну сотню диких тварин. Єгері систематично обстежують ліс і знешкоджують подібні знаряддя незаконного лову. Зловити ж «на гарячому» таких порушників дуже складно.

У рази збільшує провину порушників те, що зараз у лісі триває сезон тиші.

«Сезон тиші це період масового розмноження диких тварин, який триває із з 1 квітня до 15 червня. Під час сезону тиші забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах), в тому числі і будь-який вид полювання. Але, як бачимо, далеко не всі дотримуються цих правил та підступними браконьєрськими методами полюють на диких тварин. Тим паче, в період їх масового розмноження та вирощування потомства», – продовжує Юрій Кузьмінов.

ДП “Лебединський лісгосп” попереджає “любителів” незаконного добування мисливських звірів про те, що відповідно до ст. 42 Закону України “Про мисливське господарство та полювання” порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законами України. Зокрема, відповідальність за порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання несуть особи, винні у: порушенні правил полювання та здійснення інших видів використання мисливських тварин, правил регулювання їх чисельності.

За полювання без дозволу в заборонений період та заборонених місцях, забороненими способами та знаряддями, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду, що призвело до знищення або поранення тварин, а також їх транспортування або перенесення без відмітки в контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил на їх добування передбачено попередження або накладення штрафу в розмірі від 102 до 1020 грн. повторне вчинення правопорушення тягне за собою накладення штрафу від 1020 до 2040 грн. та конфіскацію знарядь полювання та незаконно добутих тварин.

У випадку, коли внаслідок порушення правил полювання було заподіяно істотну шкоду, а також незаконне полювання в заповідниках та інших об’єктах природно-заповідного фонду, або полювання на звірів, птахів занесених до Червоної книги України передбачено штраф від 1700 до 3400 грн. або громадські роботи від ста шістдесяти до двохсот сорока годин, або обмеження волі на строк до трьох років.

Якщо ці дії вчиненні службовою особою чи групою осіб або способом масового знищення звірів, птахів, або з використанням транспортних засобів, або особою, раніше судимою за цей злочин, – передбачено штраф від 3400 до 6800 грн. або обмеження чи позбавлення волі на строк до п’яти років із конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого (ст.248 Кримінального кодексу України).

Шановні любителі полювання! Будьте лісу друзями, а не ворогами та не створюйте і собі зайвого клопоту!