Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Краснопільському лісгоспі обстежили ясеневі насадження

Новини лісгоспів 10 Березня 2021

У лісових масивах Краснопільського держлісгоспу провели обстеження ясеневих насаджень на наявність хвороб та шкідників лісу.

Обстеження проводились лісовою охороною лісгоспу разом із спеціалістами Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства та «Харківлісозахисту». У результаті проведеної роботи були виявлені осередки халарового некрозу та ясеневого лубоїда.

«У лісових масивах підприємства понад 4 тисячі гектарів, де ясень виступає головною породою, та 6800 гектарів насаджень – за участі ясеня. Це значні площі. З них були охоплені обстеженням 326,4 гектари, де ясень є переважаючою породою, та 41 гектар, де він є у насадженнях», – коментує обсяги проведеного обстеження головний лісничий лісгоспу Євген Сороколіт.

За його словами, результати обстеження не зовсім втішні. Виявлені осередки ураження ясеня халаровим некрозом та ясеневим лубоїдом, відповідно 312 га та 367,4 га.

Щоб не допустити масового розмноження захворюванн, на уражених ділянках будуть проводити санітарно-оздоровчі заходи, а саме вибіркові санітарні рубки.

«Для оперативної боротьби зі шкідниками та хворобами лісу плануємо і надалі впродовж року проводити обстеження ясеневих насаджень. Хоча, на жаль, законодавча процедура отримання необхідних дозволів на проведення такого виду незапланованих попередньо робіт триває часом по кілька місяців», – продовжує головний лісничий.

Довідково. Халаровий некроз ясеня – це грибкове ураження, що зумовлює cуховершинність дерев і повне інфекційне всихання, та спонукає заселенню вражених дерев іншими шкідниками.

Ясеневий лубоїд – вражає ясеневі насадження, що призводить до пошкоджень, які часто зосереджені в одному місці, а ходи – так густо, що не залишається непошкоджених кори чи лубу. Також є переносником бактеріального раку, жуки на своєму тілі переносять бактерії і, надгризаючи кору, сприяють проникненню їх всередину тканин дерева, що призводить до загибелі насадження.