Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Краснопільському держлісгоспі влаштовують мінералізовані смуги

Новини лісгоспів 20 Травня 2022

Готовність протистояти лісовим пожежам – одне з головних завдань для лісівників у теплий період року. Це своєрідний іспит на згуртованість і вміння приймати вірні рішення в критичних умовах. Тому до такого іспиту у Краснопільському держлісгоспі завжди готуються заздалегідь і досить ретельно.

У віданні лісгоспу 23,5 тис га лісового фонду, з яких дещо більше 7 % – хвойні. Як відомо, саме вони є найбільш пожежонебезпечними. Решта лісів – листяні. Але у літній період року загроза лісової пожежі може виникнути у будь-яких насадженнях.

Щоб упередити таке лихо, у Краснопільському лісництві підприємства встановили систему відео нагляду. У головному офісі підприємства мають укомплектовану необхідним знаряддям лісопожежну станцію, а у арсеналі лісопоженої техніки – два пожежні автомобілі та чотири мотопомпи. На узліссях встановили тематичні аншлаги та бігборди, у 20 місцях перекрили позапланові лісові шляхи.

«Державна лісова охорона лісгоспу систематично проводить рейди, веде роз’яснювальну роботу з населенням. Бо, на жаль, саме з-за людського фактора, у більшості випадків і виникають лісові пожежі. Одне з топових питань для роз’яснення – це випалювання рослинності на присадибних ділянках, що межують з лісовими масивами», – говорить головний лісничий Краснопільського лісгоспу Євген Сороколіт.

Як результат, у минулому році у державному лісовому фонді лісгоспу виникло одне загорання. Миттєва реакція і злагодженість всіх відповідальних працівників до масштабного лиха не допустили.

Наразі краснопільські лісівники створюють мінералізовані смуги та поновлюють створені у попередньому році. На сьогодні вже встигли провести догляду за мін смугами на 100 км та влаштувати 15 км нових.

Сподіваються, що цьогорічний пожежонебезпечний період пройде без особливих потрясінь. Тим більше, що у період воєнного стану населенню області відвідувати лісові масиви ЗАБОРОНЕНО!

Збережемо ліси разом!