Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Краснопільському лісгоспі поселились совенята

Новини лісгоспів 18 Серпня 2021

Своєрідною родзинкою Великобобрицького лісництва Краснопільського лісгоспу стали ….троє совенят. Їм зараз вже аж чотири місяці, а оскільки вигодувані практично з яйця, то до людей відносяться як до невід’ємної частини свого оточення.

Звідки взялися у лісіництві сови?

«25 квітня наші працівники знайшли і принесли у лісництво трьох ледь живих малюків. А оскільки совенята були ну аж занадто малі, всіх трьох розібрали на «реабілітацію», – розповідає лісничий Велико-Бобрицького лісництва Ігор Козловський.

Зауважимо, птахів підібрали люди, які дуже довго працюють у лісі, і точно знають, коли птахам дійсно загрожує небезпека.

У іншому випадку, лісничий дає слушну пораду:

«Якщо ви знайдете совеня у лісі, наштовхнувшись на нього, не чіпайте, скоріш за все, його вигодують батьки, або, так нерідко буває, інші сови того ж виду».

У віці чотирьох тижнів сіра сова вже спокійно сидить на гілці, і дістати її наземному хижаку важко. У цю пору вони ще пухнасті, літати не вміють, а тому потребують батьківської опіки. Здійснюючи перші пробні польоти, у 5-6 тижнів, совенята часто сідають на траву. Тож, якщо такий «товариш» злетить на землю, він під наглядом, не сумнівайтеся. Тим паче, нерідко десь поряд дупло і охорона батьків.

Як же доглядають та як харчують Велико-Борицькі лісівники знайдених совенят?

«Поки малюкам було кілька тижнів, давали черв’яків та дрібних жуків, те, що птахи могли проковтнути. Коли підросли, у травні почали їсти хрущів, та гризунів», – продовжує Ігор Козловський.

Говорить, що хрущів сови спочатку категорично відмовлялися вживати, крутили головою і всіляко показували, що їм така їжа не подобається. А потім випадково жук впав у воду, і совенятам дали вже вологого хруща. Дивно, але малі нахаби, спробувавши клювом, почали нарешті їсти жуків. Звичайно, перші дні на хрущів бризкали водою.

«У людей склалося враження, що сіра сова харчується лише гризунами. Це не зовсім правильно. Сіра сова не перебірлива, в її меню входять дрібні хребетні, великі комахи та дощові черв’яки – хоча, якщо мишей багато, вона полюватиме саме на них. Якщо поряд є водойма, сови охоче ловлять і рибу. Дрібну здобич, яку можна проковтнути цілою, сова підносить до рота лапою. Не перетравлені рештки сова час від часу відригує у вигляді так званих пелеток (більш звичне слово – погадка)», – розповідає з досвіду лісничий.