Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Конотопському лісгоспі вихідні пройшли «не скучно»

Новини лісгоспів 30 Березня 2020

У час, коли максимальна кількість людей мала б бути вдома, вистачає «смільчаків», які віддають перевагу перебуванню на свіжому повітрі. Нерідко такі «спілкування з природою» закінчуються прикро.

На Конотопщині вже не один день якісь «любителі природи» тестують підготовку конотопських лісівників до пожежонебезпечного періоду підпалами сухої трави.

Як повідомили у лісгоспі, вихідними днями гасили одну з таких пожеж у Бочечківському лісництві. Горіли луки неподалік від лісового масиву. Щоб не дати вогню розповсюдитись, до гасіння пожежі задіяли пожежні машини та місце підпалу оборювали плугом.

Вогонь зупинили, лісовий масив не майже не постраждав.

За інформацією лісгоспу, всього з початку року загальна площа лісових пожеж склала 0,05 га.

Для боротьби з цим стихійним явищем, причиною якого найчастіше є людське безглуздя, господарство оснащене найсучаснішою і досконалою системою відео- нагляду. Це три спостережні вежі, на яких встановлені телевізійні системи спостереження.

Лісопожежна станція укомплектована пожежним автомобілем АЦЛ-3-66. Крім цього, є ще два автомобілі для перевезення води, оснащені мотопомпами фірми «Дайшин», двигунами «Хонда» на базі ЗІЛ-131. Ємкість кожного з них – 5 т. Завдяки цим транспортним засобам можна набирати воду із штучних водойм і ставків.

Лісова охорона забезпечена достатньою кількістю пожежного інвентарю: ранцевими вогнегпсниками, бензопилами, лопатами, сокирами, граблями, хлопавками, спецодягом і спецвзуттям.

Для підвищення пожежної стійкості лісових насаджень щороку у лісгоспі створюють до 500 км мінералізованих смуг та проводять догляд за створеними раніше, встановлюють на в’їзді до лісу шлагбауми.

Та лісівники говорять, що краще було б, якби весь цей наявний арсенал протипожежних засобів і заходів використовувати приходилося якнайрідше.

Шановні громадяни! Конотопські лісівники закликають вас дотримуватись правил пожежної безпеки під час перебування на природі! У даний же час, щоб не лише упередити від підпалу лісові масиви, а й зберегти своє здоров’я, взагалі утриматись від відвідування лісових зон відпочинку та вилазок до лісу!

Збережемо себе і ліс разом!

За інформацією прес-служби ДП «Конотопське ЛГ»