Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Конотопському лісгоспі усі жінки мають спільну рису – любов до лісу!

Новини лісгоспів 6 Березня 2020

Питання гендерної рівності в лісовому господарстві є дуже актуальним на сьогоднійшній день. Можливо чоловікам складно уявити собі жінку з бензопилою в руках, як наприклад у Північній Європі, де жінка на лісових ділянках – це буденна справа. А можливо це й самі жінки занадто скромні, щоб бачити себе в ролі лісорубів, лісників чи лісничих.

Жінка 21-го століття проявила себе практично в усіх сферах. Традиційно в лісовому господарстві представниць прекрасної статі завжди було мало. Сьогодні найбільше жінок в лісових підприємствах займають посади бухгалтерів, економістів чи кадровиків.

 

 

ДП «Конотопське лісове господарство» нараховує 203 робітника, з яких 45 жінок. У лісгоспі жінки працюють на посадах інженера лісових культур, мисливствознавця, лісокультурників, робітників, майстрів цеху та лісу.

Хочеться коротко розповісти про декількох представниць прекрасної статі, які займають, у загальному понятті, «не жіночі» посади.

 

Ярмак Олександра Володимирівна працює в лісгоспі 24 роки, 23 з яких вона займає посаду мисливствознавця по Конотопському району. Комунікабельна і толерантна, водночас може бути принциповою і вимогливою у роботі. Професія мисливствознавця не є легкою, оскільки вимагає мобільності і готовності до понаднормової роботи на свіжому повітрі в будь-яку пору року. Адже контроль передбачає часті рейди території лісового господарства та мисливських угідь. До обов’язків Олександри Володимирівни входить контроль за діяльністю користувачів мисливських угідь щодо відповідної їх експлуатації, проведення обліку чисельності мисливських звірів і птахів, здійснення заходів з боротьби з браконьєрством, а також проведення роз’яснювальної роботи серед мисливців щодо здійснення полювання.

 

 

 

Зайцева Світлана Михайлівна працює в ДП «Конотопське лісове господарство» інженером лісових культур вже 10 років. За роки її праці на підприємстві було відновлено понад 1350 га лісових культур, створено понад 200 га захисних насаджень, вирощено понад 13 млн. штук сіянців посадкового матеріалу.

 

 

Саме лісокультурне виробництво не така вже й проста справа. Усе й справді починається з маленької насінини. Вирощування високопродуктивних лісових насаджень – праця дуже важка. Тому для цього потрібно бути забезпеченим високоякісним садивним матеріалом і якісним насінням.

 

Інженер лісових культур професійно організовує та контролює роботу з лісовідновлення, лісонасіневої справи і вирощування лісового садивного матеріалу на підприємстві. Контролює агротехнічні строки і якість виконання лісокультурних робіт. робіт у лісових розсадниках, на плантаціях, заготівлі та зберіганні лісового насіння.

 

Не беручи до уваги основної роботи, Світлана Михайлівна багато часу приділяє співпраці з Бочечківським шкільним лісництвом «Друзі лісу». Проводить з ними семінари та практичні заняття. Юні лісівники вивчають основи лісознавства, працюють на лісових ділянках, на розсаднику та у теплицях, збирають насіння, садять сажанці, роблять годівнички для тварин. Завдяки цьому у дітей виховується дбайливе ставлення до лісу, розширюються та поглиблюються знання з природничих наук.

 

 

 

Кожна жінка в лісгоспі сумлінно ставиться до своїх обов’язків, яку б посаду вона не займала. Їх різноманітні професії вимагають різних якостей – уваги, фізичної витривалості, точності, зібраності, комунікативних умінь, глибоких фахових знань, практичних навиків, інтуїції, працелюбності. Але, безперечно, усі жінки у нашому лісовому господарстві мають спільну рису – любов до лісу! І усю їхню незамінну, потрібну працю шанують та цінують колеги-чоловіки.

 

Прес-служба ДП «Конотопське лісове господарство»