Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Конотопському держлісгоспі створенню безпечних і комфортних умов праці приділяють значну увагу

Новини лісгоспів 14 Листопада 2022

Створенню не лише безпечних, а й комфортних умов роботи для своїх працівників у Конотопському держлісгоспі приділяють значну увагу. Нещодавно у одній з кімнат Путивльського лісництва зробили ремонт.

Ошатна роздягальня, місце для особистої гігієни, душова кабіна та місце для перепочинку – це, вважає керівництво лісгоспу, той мінімум, який повинен бути у кожному структурному підрозділі.

«Робота у лісі важка. Восени та взимку це і сніг, і вітер, і мороз, і дощ. Переодягтися у теплому приміщенні та зігрітися чашкою гарячого чаю – найменше, що ми повинні запропонувати нашим працівникам. Бо за цим їх здоров’я, а тому і безпека, і продуктивність праці», – говорить директор Конотопського держлісгоспу Олег Салов.

Поряд з цим для продуктивності праці у лісгоспі застосовують ще й методику «дозування» навантаження та відпочинку, особливо це стосується командної роботи.

«Коли люди працюють у команді, особливо важлива злагодженість дій.  Зрозуміло, що людина не в змозі виконувати ручну роботу з висадки чи прополки лісу вісім годин поспіль. Це важко. Тому пропонуємо людям кожну годину роботи загальну перерву на 15 хвилин: 45 хвилин всі працюють – 15 хвилин всі відпочивають. Хтось іде на перекур, хтось справляти особисті потреби, але через 15 хвилин всі знову беруться до роботи. Так ми, перше, уникаємо хаосу, коли одночасно залучаємо велику кількість людей, а друге – збільшуємо продуктивність праці. Результат, як то кажуть, «на лице», – коментує директор лісгоспу.

Таку практику застосовують у лісгоспі вже не перший рік. Запровадили її виходячи з власного досвіду й використовують, в основному, для сезонних робітників, яких залучають до висадки чи догляду за лісом. Про умови роботи людей попереджають, коли призначають на роботу. Говорять, що така методика їм подобаються, адже регламентуючи робочий день невеличкими проміжками часу, робота виконуються і швидше, і якісніше.