Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Конотопський лісгосп на посадку лісу завітали керівники району та учні шкільного лісництва

Загальні новини 19 Квітня 2018

У народі вважається, що той, хто посадив хоча б одне дерево, вже прожив своє життя надаремно. А ось працівники ДП «Конотопське лісове господарство» Сумського ОУЛМГ рахують посаджені дерева не десятками, сотнями чи тисячами, а гектарами.

І щоб посадити таку масу майбутніх лісів, до роботи приступають щойно зійде з землі сніг. У цьому році перші гектари лісу були закладені на землях, що вийшли з-під рубок головного користування, як тільки зійшов сніг. А 17 квітня до посадок лісу в ході акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» долучились учні шкільного лісництва, що працює при Бочечківському НВК, спільно з керівниками району – головою райдержадміністрації Миколою Горбенком і головою районної ради Анатолієм Боярчуком, адміністрацією держлісгоспу та керівниками Бочечківської сільської ради і Бочечківського навчального закладу.


Перед початком акції її учасники завітали до Бочечківського навчального закладу. Гостей привітали учні школи і запросили до студії, в якій проходять заняття членів учнів шкільного лісництва. Діти розповіли про історію рідного села та маєтку княгині Львової, в якому на сьогодні знаходиться Бочечківський навчальний заклад, про тісні зв’язки учнів з Бочечківським лісництвом і лісом, про догляд за дендрологічним парком, що оточує навчальний заклад, та участь дітей у різних природних конкурсах. Розповідь була цікава і насичена історичними моментами та нерозривним зв’язком людини і природи. До речі, цього дня учні шкільного лісництва мали нагоду продемонструвати нову форму юних лісівників, яку нещодавно отримали в подарунок від держлісгоспу.


А потім усі прибули до Новомутинського лісництва, де в кварталі 61 було підготовлено все необхідне для посадки лісу. З її учасниками провели інструктаж про те, як потрібно правильно садити сіянці сосни і дуба звичайного, вручили значки «Я садив ліс», галстуки і кепки з емблемами акції, бажаючі садити майбутній ліс зайняли місця на рядках – і посадка лісу розпочалася. На спеціальних інструментах для посадки лісу – мечах Колесова – працювали голова райдержадміністрації Микола Горбенко, голова районної ради Анатолій Боярчук, заступник Бочечківського сільського голови Олександр Кирій, директор держлісгоспу Віталій Баранов, начальник відділу лісового господарства Леонід Бут, головний лісничий Микола Бондар, лісничий Новомутинського лісництва Олександр Слиш, учні шкільного лісництва та працівники лісового господарства.


За словами Віталія Баранова, при плані 65 га цієї вісни в держлісгоспі сподіваються заліснити близько 100 гектарів – як на місцях рубок головного користування, так і на інших землях. Основними лісоутворюючими культурами є сосна звичайна, дуб звичайний, а також – береза повисла, вільха чорна та інші культури. Сіянці майбутніх велетнів – дерев вирощені в лісорозсадникам держлісгоспу в достатній кількості. Зважаючи на те, що в цьому році весна пізня, для вчасного проведення робіт з посадки лісу залучаються не лише працівники лісового господарства, а й жителі навколишніх сіл за цивільно-правовими угодами, громадськість.


Головний лісничий Микола Бондар вів мову про те, що в зв’язку з наявністю верхівкового короїда в основних масивах держлісгоспу, щоб не допустити в майбутньому масової загибелі лісів, у цьому році застосовують змішані посадки – сосни і дуба, і учасники акції висаджували сіянці за схемою: 20 сіянців сосни – чотири сіянці дуба. Це дасть можливість утворити більш стійкі лісові масиви, перешкоджатиме поширенню шкідників, а у разі загибелі сосен залишиться дубовий ліс.


Лісничий Новомутинського лісництва Олександр Слиш продемонстрував лісові культури, створені в ході такої ж акції в 2008 році – дерева висаджувались за відповідною схемою в суміші сосни, ялини, берези і дуба, за ними проводився догляд, і вже сьогодні на місці десятирічної посадки маємо молодий змішаний ліс.


«Посадити дерево – добра справа, що залишиться в пам’яті на все життя, – зазначив у ході акції Микола Горбенко. – Ліс росте десятки років, і наслідками цьогорічної праці скористаються прийдешні покоління, тож садячи ліс сьогодні, ми робимо інвестиції в екологічну ситуацію і природу майбутнього».


«Приємно бачити, якою радістю сяють очі дітвори в ході акції, як їм цікаво робити добру справу – садити ліс, – сказав Анатолій Боярчук. – Я беру в цій акції участь вже п’ятий рік поспіль і завжди відчуваю задоволення від цього. Вважаю, що залучати дітвору до створення лісів, це єднає людину і природу».


Серед учнів шкільного лісництва були такі, хто брав участь в акції вперше – це учні 8-х класів, а ось одинадцятикласники садили ліс вже вп’яте і почувалися знавцями цієї непростої насправді справи.


На згадку про участь у акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» її учасники сфотографувались на пам’ять.


За інформацією прес-служби ДП «Конотопське ЛГ»