Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У І півріччі 2017 року Сумські лісгоспи спрацювали результативно

Загальні новини 25 Липня 2017

Головним питанням липневої колегії Сумського ОУЛМГ було підбиття підсумків господарсько-фінансової діяльності. З доповіддю про це виступив заступник начальника відділу бухгалтерського обліку та економіки управління Євген Фролов.

Він зазначив, що за звітний період підприємства виконали всі планові показники по лісогосподарській діяльності. Відтворення лісів проведено на площі 1212 га лісів. Доповнення лісових культур та захисних насаджень – на площі 1162 га, створено майже 30 га плантацій новорічних ялин. Доглянуто 5356 га лісових культур та заготовлено близько 600 кг насіння лісових порід.

Значно перевиконані взяті зобов’язання по рубках, пов’язаних з веденням лісового господарства. Рубки догляду за лісом виконані на 141 % по площі та 160 % по ліквідній масі, тому числі рубки догляду за молодняками виконані на 142% по площі.

Всього впродовж півріччя від усіх видів рубок лісгоспи заготовили 344,7 тис. м3 деревини, що на 0,6 % більше в порівнянні з відповідним минулорічним періодом. Також всі підприємства області збільшили обсяг реалізації продукції. Загалом в порівнянні з минулим роком реалізація зросла на 14% і склала більш як 400 млн. грн. Найбільші темпи приросту реалізації в Охтирському, Краснопільському, Тростянецькому, Сумському та Роменському лісгоспах.

Зароблені кошти підприємства управління продовжують вкладати у розвиток власного виробництва. Впродовж півріччя інвестиції підприємств склали майже 30 млн. грн. при плані 15,5 млн. грн.

Заслуговує на позитивну оцінку соціальна складова діяльності лісгоспів: створення безпечних робочих місць, ріст середньомісячної заробітної плати та сплата податкових платежів. Впродовж звітного періоду лісгоспи області загалом сплатили до зведеного бюджету і Державних цільових фондів близько 167 млн. грн., перевищивши майже на 20 млн. грн. відповідний минулорічний показник. З розрахунку на кубометр заготовленої деревини сума податку склала 483 грн. та 0,40 грн. з кожної гривні реалізованої продукції.

Підсумовуючи доповідь, начальник Сумського ОУЛМГ Віктор Чигринець відзначив плідну роботу підприємств та звернув увагу директорів лісгоспів на виконання планових показників з будівництва лісових доріг. Також начальник управління приділив велику увагу аналізу інвестицій у розвиток власної виробничої бази. Як приклад вдалих капіталовкладень Віктор Петрович відзначив роботу Свеського, Роменського та Охтирського лісгоспів по придбанню сучасної техніки та засобів по догляду за лісом. В завершенні начальник управління наголосив на вчасній підготовці підприємств до роботи у осінньо-зимовий період, зокрема, впровадження на всіх ланках виробництва енергозберігаючих технологій.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ