Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Глухівському лісгоспі встановлюють феромонні пастки

Новини лісгоспів 8 Квітня 2020

У зв’язку з ранньою весною та значним потеплінням у Глухівському лісгоспі розпочали активно встановлювати феромонні пастки.

– Зростання чисельності верхівкового короїда є однією з найбільш поширених причин всихання соснових насаджень. Велику роль у цьому відіграють посушливі роки та значне зниження ґрунтових вод, – говорить інженер із охорони та захисту лісу ДП «Глухівський лісгосп» Максим Ховренко.

У пошуках кращого методу боротьби зі стовбуровими шкідниками науковці виявили, що ті чутливо реагують на запахи. Саме тому для моніторингу чисельності та боротьби з верхівковим короїдом лісгосп використовує феромонні пастки.

Залежно від температури повітря, наявних опадів, кількості відловлених жуків, контроль проводиться кожні 7-14 днів із подальшим знищенням шкідника, – зазначає інженер із охорони та захисту лісу.

Варто зазначити, що згідно з Санітарними правилами з 1 квітня по 15 червня заборонено проведення вибіркових санітарних рубок, а тому феромонні пастки залишаються єдиним засобом боротьби з верхівковим короїдом.

Інформація ДП «Глухівський лісгосп»