Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Глухівському лісгоспі вирощують дерево цінніше за дуб

Новини лісгоспів 10 Квітня 2020

З приходом весни ліс став особливим: пахне свіжістю і першою зеленню. Тут сповільнюється час, навколо панують спокій і незбагненна краса. Ти відчуваєш себе частинкою природи. Підтримують такий баланс співробітники ДП «Глухівський лісгосп», які працюють на покращення лісових насаджень, досягнення найбільшої продуктивності при вирощуванні дерев у сприятливих природніх кліматичних умовах.

Насадження лісгоспу поповнено надзвичайно цінною породою. Це – чорний горіх, його цьогоріч посадили близько 1000 екземплярів. В чому ж переваги дерева?

По-перше, у горіха цінна деревина. Горіх чорний є нетрадиційною, однією з найкрасивіших деревних порід.

Ціниться за високу якість і красу деревини. Вона надзвичайно тверда, міцна, темно-коричневого кольору, має красиву текстуру і використовується для виготовлення дорогоцінних меблів і сувенірів.

 

Більшість виробничників і вчених вважають, що на багатих і свіжих землях потрібно вирощувати лише дубові і дубово-ясеневі насадження.

Відомо, що в останні десятиріччя йде процес всихання дубових насаджень. Дуб сильно пошкоджується різними хворобами та шкідниками і росте надто повільно. Місце дуба міг би зайняти більш цінний і високопродуктивний горіх чорний.

По-друге, вихід ділової деревини у горіха значно більший, ніж у дубових деревостанах. Горіх чорний — порода швидкоростуча. Його визнано гідним суперником червоного дерева і горіха волоськогона.

 

На відміну від дуба, якому треба рости 100 років, горіх чорний готовий до вирубки через 80 років. Дерево практично не терпить від хвороб та шкідників. Вже у 50—60-річному віці дерева досягають віку стиглості і мають висоту в середньому 30 м. Такі розміри дуб має у віці 120 років.

По-третє, горіх чорний забезпечує очищення повітря. Ця порода, як і всі інші представники родини горіхових, потужні фільтри, що очищають повітря від пилу, кіптяви, хімічних та інших речовин — відходів виробництва, а також вихлопних газів.

Завдяки могутній кроні він виділяє у повітря величезну кількість фітонцидів, які убивають хвороботворні бактерії. В корі та інших частинах горіха є дубильні речовини. Особливу цінність, як і в горіха волоського, має юглон — антибіотична речовина, яку виділяє листя. З кори і оплоднів добувають барвники. Листя використовується з лікувальною метою.