Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

У Бишкінському розсаднику прополюють посіви

Новини лісгоспів 27 Червня 2019

Розсадник Бишкінського лісництва Лебединського лісгоспу забезпечує якісним посадковим матеріалом потреби всього підприємства та декоративним садивним матеріалом місцеве населення. Надлишки сіянців головних лісоутоврюючих порід: сосни звичайної, дуба звичайного та дуба червоного – реалізують споживачам.

Та щоб виростити якісний матеріал треба прикласти чимало зусиль. Про це лебединські лісівники знають не з чуток, а підтверджують щоденною працею.

«На 3,3 гектарах розсадника розміщено посівне, шкільне відділення та теплиця. Посівне відділення теплиці складає 144 м². Вона обладнана системою туманного зрошення, що забезпечує краще укоріння черенків за рахунок рівномірного зволоження ґрунту та повітря, а також забезпечує кращу зручність при виконанні зрошувальних робіт», – говорить головний лісничий Лебединського лісгоспу Анатолій Москаленко.

«У цьому році лісгосп створив посіви на площі 0,68 га та планує отримати більше 800 тис. шт. сіянців головних лісоутворюючих порід: сосна звичайна, дуб звичайний, дуб червоний, горіх грецький та інші. У шкільному відділенні вирощуються декоративні рослини: самшит, ялівець, туя, ялина, спірея, вейгела, верба, катальпа, барбарис, горіх та інші. Працюємо над розширенням видового складу», – продовжує Анатолій Москаленко.

За словами лісничого, для отримання якісного посадкового матеріалу працівники базового розсадника проводять цілий комплекс агротехнічних заходів. Це зимова оранка грунту, його культивація ранньої весни та передпосівний його обробіток. Далі – підготовка посівного матеріалу: збір лісового насіння та його стратифікація. Сходи сіянців обробляють препаратами від грибкових та інфекційних захворювань, а боротьбу з бур’янами ведуть шляхом ручного прополювання посівів, забезпечують полив посівів шляхом крапельного зрошення і багато іншого.

Саме зараз лісокультурниці працюють у розсаднику на прополці сходів.

За інформацією прес-служби ДП «Лебединське ЛГ»