Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Тростянецькі лісівники підвищують продуктивність лісових насаджень введенням інтродуцентів та інших порід

Новини лісгоспів 2 Вересня 2022

Тростянецькі ліси привертали до себе увагу спеціалістів та вчених ще близько двох століть тому. Нині ж вони по праву вважаються перлиною Сумщини.

Перші згадки про лісові культури Тростянеччини датуються 1853 роком, а вже в 1884-му ці ліси визнаються зразковими. Їх унікальність у тому, що тут нагромаджено величезний досвід успішного вирощування деревних порід – інтродуцентів.

Сучасне покоління тростянецьких лісоводів лише примножило накопичений століттями досвід своїх попередників. Кількість інтродуцентів в лісах та дендропарку господарства нараховує понад 100 видів. Наразі у посівних відділеннях – теплицях на площі 0,3 га та розсадниках на площі 0,95 га – вирощується більше мільйона сіянців головних і супутніх лісоутворюючих порід.

«Вирощуємо сосну звичайну, ялину європейську, сосну кримську, ялину Мейера, ялину блакитну, мета секвою китайську, ялицю кавказьку, ялицю грецьку, модрину європейську, дуб звичайний, дуб червоний, липу дрібнолисту, клен гостролистий, березу, горіх чорний та інші породи», – говорить директор Тростянецького держлісгоспу Віктор Зубко.

Запевняють, що введення у лісові культури інтродуцентів та інших супутніх порід допомагає значно підвищити продуктивність лісових насаджень. Результати своєї роботи показали учасникам виїзної колегії Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, що днями відбулась на базі підприємства.

На чолі з начальником управління Віктором Чигринцем учасники виїзного заходу побували на різновікових плантаціях лісових культур у Литовському та Нескучанському лісництвах, зокрема:

• ділянці дуба звичайного 2017 року, створеної шляхом висадки сіянців з супутньою породою модриною європейською та введенням 2 % яблуні лісової;

• ділянці дуба звичайного 2019 року, створеної шляхом посіву жолудя та горіха чорного та введенням 2% яблуні лісової;

• ділянці дуба звичайного 2019 року, створеної шляхом висадки сіянців дуба та посіві горіха чорного;

• ділянці сосни звичайної 2019 року з супутніми породами березою повислою та хеномелесом японським;

• ділянці сосни звичайної 2021 року з сосною жорсткою, березою повислою та хеномелесом японським;

• ділянці сосни звичайної 2022 року з супутніми породами сосною кримською, березою повислою та хеномелесом японським та інших й відзначили відмінний стан лісових насаджень.