Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Традиції Сумських лісівників

Загальні новини 16 Жовтня 2016

Спартакіада з лісівничого багатоборства давно прижилась у традиціях Сумських лісівників. Це запальне, веселе родинне свято завжди з нетерпінням чекають і дорослі, і діти. Проходить воно в переддень Дня працівника лісу і завжди збирає численне коло глядачів.


{gallery}materials/2016/10/161{/gallery}

Цього року учасників змагань приймав Охтирський лісгосп.

«Методика вибору лісгоспу, який проведе спартакіаду у наступному році, досить цікава. Ми завжди їдемо до володарів останнього місця. Підготовка до змагань стимулює лісгосп до роботи, команду – до дії, та і, як кажуть, вдома і стіни допомагають, тому, для приймаючого підприємства це завжди дає позитивні результати», – говорить начальник Сумського ОУЛМГ Віктор Чигринець.

Команди лісгоспів прибули на чолі з директорами підприємств та головами профспілок.

Урочисте відкриття спартакіади відбулося за участі керівників Охтирського району та міста Охтирки. Родзинкою вітань став виступ духового оркестру військової частини 2276 Національної Гвардії України. На фоні «Козацького маршу» у виконанні оркестру, капітани команд Свеського, Середино-Будського та Шосткинського лісгоспів – переможці минулорічної спартакіади – підняли прапор Сумського ОУЛМГ, що і стало стартом до початку змагань.

Перемозі у змаганнях передувала участь команд у десяти різних видах, серед яких індивідуальні та командні, але всі вони тим чи іншим чином дотичні до роботи лісівників: жіноча та чоловіча стрільба з пневматичної гвинтівки, метання сокири з десятиметрової відстані, біг по 20-метровій колоді, поперечне розрубування колоди, випилювання «деревних млинців» бензопилою, користування ранцевим вогнегасником, комбінована естафета, де потрібні вміння в користуванні пилкою та сокирою, розпил колоди дворучкою та перетягування линви. На кожному етапі команди демонстрували відмінні результати, тут можна було побачити як за 16 секунд вдається розрубати сокирою колоду, та ще і впоперек!, як випилюються бензопилою рівнесенькі у 3 мм «блинчики», витіюватому ажуру яких може позаздрити навіть першокласна господиня; як спритно сокира, пролітаючи десятиметрову відстань, попадає у саме «яблучко», а про те, як за лічені секунди можна розпиляти колоду дворучкою, годі й говорити!

Напруга не спадала до останньої хвилини спартакіади. Всі дванадцять команд були гідні кубка переможця. Суттєво додавали гарту вболівальники, які приїхали на змагання зі своїми фаворитами, суддівська бригада професійно, а лічильна комісія оперативно справлялася зі своїми функціями. Змагання були, як завжди, жвавими, веселими і цікавими. «За перемогу у кожному виді змагань учасники отримують грошові премії, їх розмір коливається від 500 до 1,5 тис.грн. Але не це є головним, головне – це спілкування колективів, їх зустріч напередодні професійного свята. Тому цей захід є улюбленим для наших лісівників», – говорить головний організатор свята – голова обласного комітету профспілки працівників лісового господарства Михайло Шпакович.

Після чотирьохгодинних змагань турнірна таблиця визначила переможців. Третє місце здобув Середино-Будський лісгосп (директор Олександр Плужников), друге місце зайняла команда господарів з Охтирського лісгоспу (директор Юрій Римар), а першу премію повезли на північ області Шосткинські лісівники (директор Микола Бут).

Наступного ж року, певно, щоб нікому не було образливо, команди зголосилися зустрітися в центральній точці, у самісінькому обласному центрі на базі Сумського лісгоспу.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ