Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Термінове реагування та оперативність середино-будських лісівників не дали розповсюдитись вогню на великі площі

Новини лісгоспів 14 Квітня 2020

Незважаючи на безліч публікацій у ЗМІ, постів у соціальних мережах, профілактичну та інформаційну роботу з громадськістю лісівників, пожежників, екологів щодо дотримання правил пожежної безпеки у лісі, і, врешті, штрафів, кругом бачимо палаючі ниви, очерети, а слідом за ними і ліси.

Цього разу випробування вогнем проходили лісові насадження Середино-Будського лісгоспу. У середино-будський ліс вогняна загроза «прийшла» з сусідньої Чернігівщини.

Так у переддень вихідних, п’ятницю, 10 квітня, у Новгород-Сіверському районі Чернігівської області під час випалювання лугу сталася лісова пожежа. Вогняна стихія, набравши через сильний вітер великі масштаби (швидкість поривів якого досягала до 20 м/с), почала пересуватись у направленні державного лісового фонду Очкинського лісництва Середино-Будського лісгоспу.

Очевидці стверджують, що на заваді вогню не стали навіть дві водні перешкоди шириною до 20 метрів та мінералізовані смуги. Завдяки шквальному вітру горілі рештки піднімалися і перелітали в глиб лісового масиву на відстань до 100 метрів.

Встановлені у Очкинському лісництві камери відео спостереження миттєво зафіксували загрозу. Ускладнювали ж ситуацію посушливі погодні умови та сильний вітер, а ще віддаленість лісу від лісництва — 16 км, а тим паче від районного центру – 70 км .

Оперативність роботи лісівників, вчасне виявлення пожежі й термінове реагування не дали розповсюдитись вогню на великі площі.

«Першими до ліквідації пожежі залучилася лісова охорона та лісозаготівельні бригади Очкинського лісництва. Також до гасіння направилися особовий склад Зноб-Новгорордського лісництва та ЛПС-1. Не дивлячись на віддаленість, швидко прибула й бригада контори лісгоспу. О 21 годині пожежа була локалізована та повністю погашена», – коментує боротьбу з пожежею головний лісничий лісгоспу Іван Степаненко.

Саме він і координував роботу всіх відповідальних служб у приборкуванні стихії.

Загалом у ліквідації пожежі брали участь — 2 трактори , 2 пожежних автомобілі лісгоспу та 35 чоловік особового складу лісгоспу. Також приватні підприємці – заготівельники надавали у поміч своїх працівників та техніку.

Всього ж останніми днями у Середино-Будському лісгоспі було зафіксовано дві лісові пожежі, які пошкодили до трьох гектарів лісу.

Директор Середино-Будського лісгоспу Олександр Плужников говорить, що самовідданість всіх, хто брав участь у гасінні пожеж, заслуговують великої подяки, бо саме в такі моменти розуміється справжня відданість справі. Але таких екзаменів для лісівників на вірність лісу можна було б уникнути, якби відвідувачі лісу теж проявляли свою громадянську свідомість!

Шановні громадяни! Будьмо свідомими! Збережемо ліс разом!