Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Свеські лісівники зібрали рекордну кількість насіння модрини

Новини лісгоспів 12 Грудня 2018

У цьому році лісівникам Свеського лісгоспу Сумського ОУЛМГ вдалося зібрати на постійних лісонасіннєвих ділянках 16 кілограм насіння модрини. «Це найбільший показник з часу створення ділянок. Загалом на власних плантаціях за 5 років ми зібрали 28 кілограм насіння», – говорить головний лісничий Свеського лісгоспу Ігор Комарицький.

Першу модринову плантацію на площі 3,1 га заклали у Свеському лісгоспі у 2005 році.

«Після проведених у 2004 році рубок головного користування вирішили створити постійну лісонасіннєву ділянку модрини європейської. У 2005 році створили першу ділянку та у 2010 році – другу. Лісгосп у нас хвойний. Вводимо модрину у насадження сосни та ялини у співвідношенні 10-20% від загальної площі посадки. Вона – швидкоростуча, більш стійка до боротьби з шкідниками та хворобами лісу з-за кращого смоло виділення, тому є високопродуктивною породою і користується попитом на ринку лісової продукції», – продовжує головний лісничий.

На сьогодні постійні лісонасіннєві ділянки займають у лісгоспі площу 5,6 га. Врожай почали давати на 5-6 рік після посадки. З зібраного насіння вдалося створити з участю модрини 32 га лісових насаджень.

Використовують модрину і для доповнення дво-трирічних хвойних лісових культур. Говорять, що через значно більший, ніж у ялини чи сосни річний приріст, вона швидко наздоганяє своїх старших за віком вічнозелених сусідів.

Щоб насіння було зручно збирати, у дерев модрини зрізують верхівки. «Це сприяє розвитку бокових гілок: модрина починає давати приріст не в висоту, а росте у ширину. Це дає можливість зняти з дерева максимальну кількість шишок. Обрізку дерев проводили кілька разів з періодичністю у 3-4 роки», – ділиться Ігор Комарицький.

Зібрані шишки висушують, знекрилюють, просівають. Зразки ж готового насіння відправляють на експертизу для встановлення класу якості.

«Власні ділянки завжди дають якісне насіння. Воно адаптоване до нашої кліматичної зони, а це значить, що з нього виросте стійкий до наших природних умов садивний матеріал. Вирощуємо сіянці для майбутніх культур модрини у розсадниках лісгоспу», – говорить лісничий.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ