Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Свеські лісівники виконали план по посадці лісу на 112 %

Новини лісгоспів 11 Травня 2017

Поряд зі зрубами 2016 року, Свеські лісівники встигли частково відновити і цьогорічні. Цьому сприяла затяжна весна. Вона і дала змогу заліснити більше запланованої площі. Бо, за словами фахівців, час, який рослини знаходились у стані спокою, був досить тривалим, це збільшило термін посадки майже втричі.

«Зазвичай, посадка відбувається в стиснуті терміни, на Поліссі цей термін сягає від 10 до 15 діб. Пояснюється це тим, що після розтавання снігового покриву, починається сокорух, і рослини активно прокидаються від зимового сну. Саме в цей час, необхідно заліснити зруби. В різні роки площі коливаються від 100 до 120 га зрубів минулого року, додатково заліснюються зруби цього року, які виходять з-під головного користування. Цього року всі лісництва лісгоспу спрацювали понад план. Виконання плану на 112 %», – коментує директор Свеського лісгоспу Олег Закусило.

В розрізі лісництв, планові показники зі створення лісових культур наступні: Свеське лісництво – 21,9 га – відновлено 23,3 га; Дружбівське – 33,8 га – відновлено 37,3 га; Прудищанське – 20,9 га – відновлено 22,9 га; Олинське – 13,5 га – відновлено 20,1 га; Чуйківське – 28,3 га – відновлено 29,4 га. Загальна площа по підприємству сягає 118,4 га штучного лісовідновлення, фактично ж відновлено – 133 га.

«Одночасно із посадкою ми залишаємо зруби під природне відновлення, як хвойних так і листяних насаджень. У кожного виду свої терміни дозрівання насіння. Ось, наприклад, у берези насіння починає достигати в серпні-вересні, вільхи чорної – вересень-жовтень, осики – в червні, а сосни звичайної шишки починають розкриватися із настанням тепла, насіння починає осипатися із кінця березня і до початку травня, в залежності від погодних умов. Планові обсяги природного відновлення в розрізі лісництв наступні: Дружбівське лісництво – 6,4 га; Прудищанське лісництво – 4,0 га, Олинське лісництво – 6,8 га; Чуйківське лісництво – 3,6 га, із них відновлення соснових – 10,8 га, березових – 6,6 га, осикових – 1,6 га, вільхових – 1,8 га», – говорить Олег Миколайович.

Зазначимо, що саме у Свеському лісгоспі найбільші в області площі з природного поновлення лісових насаджень.

Як кожному насінню свій період дозрівання, так і кожна робота, що проводиться в лісі має свій час для виконання. Лісівники переконані, що згаяну хвилину навесні чи влітку – не наздоженеш і впродовж року. Закінчивши ж посадку, лісівники готуються до початку наступного етапу: догляду за лісовими культурами.

За матеріалами прес-служби ДП «Свеське лісове господарство»