Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Свеські лісівники упорядкували Туранівську криницю

Новини лісгоспів 29 Травня 2020

Туранівська криниця відома вже три століття і славиться своєю цілющою водою. Тут завжди можна зустріти людей: одні просто втомлюють спрагу, інші – милуються красою тамтешньої природи, а треті – п’ють джерельну воду з надією на зцілення від недугів. Адже говорять, що вона лікує шлункові хвороби, допомагає немічним та людям з вадами зору.

А вода там дійсно чиста та цілюща, оскільки джерело пробивається через декілька шарів різних глин, верхній з яких виходить на поверхню – блакитна глина.

Догялдають за цією криницею працівники Олинського лісництва Свеського лісгоспу. Ще кілька років тому облагородили місце, збудували навіс, встановили поклінний хрест, а у теплий період року обкошують траву.

Днями олинські лісівники провели біля кринички черговий трудовий десант: обкосили прилеглу територію від бур’янів, зібрали побутове сміття та пофарбували дерев’яні надбудови.

Криниця знаходиться у лісі неподалік траси. Тому відвідувачів тут завжди вистачає. Лісівники з радістю упорядковують це цілюще місце. Та, говорять, що, на жаль, далеко не всі люди по-людськи відносяться до лісівничої праці, залишаючи після себе сміття. То ж закликають громадян, перебуваючи біля кринички, проявляти своє виховання і чемність. А щоб не бути голослівними, встановили біля криниці попереджувальний водоохоронний знак.

Довідково: Туранівська Крини́ця — гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована в межах Ямпільського району Сумської області, в лісі між селами Олине та Грем’ячка.
Площа 0,8 га. Статус надано 1999 року.

Перебуває у віданні ДП «Свеське лісове господарство» (Свеське л-во, кв. 34).

Статус надано для збереження криниці-ставка з джерелами чистої води.