Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Свеські лісівники отримують додаткові кошти з відходів дерево переробки

Новини лісгоспів 31 Травня 2017

У Свеському лісгоспі Сумського ОУЛМГ з відходів дерево переробки виробляють паливні гранули (пелети).

«Раніше з відходами та тирсою у нас був додатковий клопіт. За рік їх накопичувалось порядку 19 тис. тонн, більша частина з яких просто утилізувалась. Порахували затрати, зважили всі за і проти, і в червні 2015 року запустили в дію цех по випуску паливних гранул (пелет), де ці відходи використовуються як сировина», – ділиться досвідом директор Свеського лісгоспу Олег Закусило.

Виробництво рентабельне, прибуткове. Лише за чотири місяці цього року цех випустив 415 тонн. готової продукції, минуло річ споживачам надійшло 1300 тонн свеських пелет.

«Наша продукція забезпечує потреби внутрішнього ринку. Можна, навіть, сказати, що лишається в межах області. Проблем із споживачами не маємо. У минулому році сума реалізації склала 2,1 млн. грн. В цьому році за чотири місяці вже отримали 654 тис. грн.», – продовжує Олег Миколайович.

Нове підприємство директор лісгоспу вважає економічно виправданим капіталовкладенням. А з введенням мораторію на експорт лісу у круглому вигляді це, взагалі, знахідка. Бо поряд з безвідходним виробництвом воно дає додаткові прибутки, що є суттєвим внеском не лише в економіку лісгоспу, а й регіону.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ