Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Сумські лісівники широко використовують енергозберігаючі технології

Загальні новини 8 Червня 2018

Підприємства Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства широко використовують енергозберігаючі технології, про це повідомив на черговому засіданні колегії Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів та маркетингу Віктор Селезень, аналізуючи роботу лісгоспів у осінньо-зимовий період 2017-2018 року.

 

Він зазначив, що на виконання заходів по підготовці до роботи у осінньо-зимовий період 2017-2018 року лісгоспи витратили 3,5 млн. грн. Для забезпечення їх стабільної роботи у наступному осінньо-зимовому сезоні планується збільшити суму витрат на 1 млн. грн.

 

Віктор Селезень наголосив, що стабільність і результативність роботи в осінньо-зимовий період залежить від тепло забезпечення на всіх ділянках лісогосподарського виробництва. Температура повітря в приміщеннях і на об’єктах має бути не нижче 180С.

 

«Температурний режим в лісгоспах дотримується. Джерелом теплозабезпечення підприємств є 38 окремих котелень. Всього ж на підприємствах управління налічується 105 одиниць котлів, енергоустановок різних марок, конструкцій відповідної потужності. Загальна площа обігріву становить майже 100 тис. м2виробничих, адміністративних та житлових приміщень», – повідомив доповідач.

 

Котельні підприємств працюють на тирсі та відходах лісопиляння. Обсяг спожитої тирси та відходів в опалювальному сезоні склав 11 тис. м3і збільшився в порівнянні з попереднім роком на 670 м3. Для накопичення тирси лісгоспи використовують власні тирсо сховища, місткістю 500 м3, які є у кожному підприємстві. Це дає змогу в рік заощаджувати до 5 млн. м3газу. Заощаджені на опаленні кошти підприємства інвестують у розвиток власної виробничої бази.

 

Останніми роками лісгоспи провели значну роботу по реконструкції котелень. Встановлено 8 енергоекономічних котлів «Крігер», які працюють на відходах лісопиляння. Опалювальна площа такого котла більше 8 тис. м2. У Охтирському, Свеському, Тростянецькому лісгоспах, Грузчанському цеху переробки деревини Кролевецького підприємства для опалення використовуються теплові комплекси КТУ різної потужності.

 

Він відзначив зменшення лісгоспами споживання енергоресурсів. Так за минулий осінньо-зимовий період використання природного газу скоротилися до 0,5 тис м3на загальну суму 5 тис. грн.

 

Поряд з цим лісгоспи економно використовують паливно-мастильні матеріали.

 

«Надзвичайно важливу роль в енергозбереженні відіграє переобладнання автотранспорту, особливо автомобілів ЗІЛ – 131 із штатних бензинових двигунів на дизельні та обладнання їх газобалонним устаткуванням, а також експлуатація автомобілів з причепами та гідроманіпуляторами. За останні роки лісгоспи переобладнали 61 автомобіль із бензинового пального на газ та на 30 автомобілях замінили бензинові двигуни на дизельні. На 27 автомобілях встановлені системи GPS-моніторингу, що дає змогу вести чіткий контроль за використанням паливно-мастильних матеріалів», – повідомив Віктор Селезень.

 

Підсумовуючи дане питання, начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигринець наголосив на постійному контролі директорів підприємств за ефективним використанням енергоресурсів на всіх ділянках лісогосподарського виробництва, економічному підході до вивчення будь-якого питання та подальше впровадження у виробництві енергозберігаючих технологій і механізмів.

 

Прес-служба Сумського ОУЛМГ