Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Сумські лісівники побували у гостях у Білоруських колег

Загальні новини 9 Листопада 2016

«Вивчати досвід, запроваджувати на виробництві кращі практики ведення лісового господарства – це потрібна справа. Тому я цілком підтримую бажання наших спеціалістів поцікавитись, як організовують і ведуть лісове господарство наші близькі сусіди», – говорить начальник Сумського ОУЛМГ Віктор Чигринець.


{gallery}materials/2016/11/092{/gallery}

Днями, фахівці Сумського ОУЛМГ на чолі з заступником начальника Олександром Товстухою побували у Республіці Білорусь.

«Ми ставили за мету подивитись у роботі техніку, яка здійснює догляд за лісом та лісозаготівлю: Мініфорст, Форвардер, Харвестер. Побували у Мінському та Брестському виробничих лісогосподарських об’єднаннях. Можу запевнити, що по підходу до господарювання та культурі ведення лісового господарства наші підприємства нічим не поступаються. Інше, що дійсно хотілося б, щоб працювало і у нас, це державний підхід до справи ведення лісового господарства. Тут між нами поки що прірва», – коментує поїздку Олександр Володимирович.

Сумські лісівники мали змогу ознайомитись з веденням мисливського господарства у Білорусі. Як позитивний приклад, вони відзначають врегульований на законодавчому рівні селекційний відстріл застарілих особин зубрів. Це є актуальним для Сумщини, адже популяція біловезьких зубрів збереглась і у нашому регіоні, та тільки умови їх утримання та догляду відрізняються суттєво. Також наші фахівці побували у насіннєво-селекційному центрі, який займається вирощенням сіянців хвойних порід з насіння з підвищено-генетичними властивостями. Та найбільше зацікавила наших спеціалістів податкова система білорусів. Повенева плата, яку білоруські підприємства, як і українські, сплачують за спецлісокористування, трансформується на спеціальний рахунок Міністерства лісового господарства і використовується на відновлення та створення лісу.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ