Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Сумські лісівники готуються до посадки лісу у наступному році

Загальні новини 13 Червня 2017

Для посадки лісу наступного року лісівники готуються вже зараз. Адже необхідно підготувати якісний посадковий матеріал. План цьогорічної весни по посіву розсадників Сумські лісівники виконали на 100 %, засіявши 7,9 га.

Пальму лідерства по площі посіву надали хвойним. За ними закріпили 5,1 га від загальної площі, з яких 4,9 га займають посіви сосни звичайної, решта – припадає на сосну кримську, ялину, ялицю, модрину, тую та ялівці. Це пояснюється тим, що головною лісо утворюючою породою сумських лісів є сосна звичайна. Вона займає майже 40%
від загальної площі лісу.

Листяним породам у розсадниках підприємств відвели 2,6 га від загальної площі. Домінуючу більшість від цієї площі надали посівам дуба звичайного – 0,96 га та дуба червоного – 0,5 га, на решті площі висіяли насіння ясеня, бука, липи, клену, берези, тополі, вільхи, акації, горіха та інших.

«Кожного року для посадки лісу наші підприємства використовують посадковий матеріал, вирощений власними силами. Для цього у лісгоспах є достатня кількість розсадників. Вони оснащені системами крапельного зрошення, що дає змогу вирощувати посадковий матеріал у контрольованому середовищі», – коментує лісокультурне виробництво заступник начальника управління Олександр Товстуха.

Окрім стандартного садивного матеріалу, Сумські підприємства кожного року вирощують більше 110 тис. шт. декоративних саджанців 40 різних видів і форм, які користуються великим попитом серед населення.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ