Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Сумські лісгоспи розширюють виробничі потужності

Актуально 31 Січня 2018

Це відзначила перша в поточному році колегія Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, яка відбулась у вівторок, 30 січня. З доповіддю про підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств у 2017 році виступив заступник начальника відділу бухгалтерського обліку та економіки управління Євген Фролов.

Він зазначив, що підприємства виконали всі планові показники по лісогосподарській діяльності. Відтворення лісів проведено на площі 1443 га (107%). Створено майже 30 га плантацій новорічних ялин. Переведено у покриту лісом площу 1502 га лісових культур, 509 га захисних насаджень та 147 га природного поновлення. Заготовлено 40,5 тонн насіння лісових порід.

На 131 % виконані планові завдання по формуванню та оздоровленню лісів. Рубки по догляду за лісом виконані на 110 % по площі та 115 % по ліквідній масі, у тому числі рубки догляду за молодняками виконані на 110 % по площі.

Всього впродовж року від усіх видів рубок лісгоспи заготовили 744,9 тис. м3 деревини, з яких 166,3 тис. м3 переробили у власних цехах підприємств.

Переробка деревини у роботі Сумських підприємств заслуговує особливої уваги. Модернізуючи виробничі процеси, підприємства управління значно розширили свої виробничі потужності. В порівнянні з показником минулого року підприємства збільшили переробку на 53 тис.м3
що складає 147 %. Найвищі обсяги переробки – по 30 тис. м
3 – по Свеському та Кролевецькому підприємствах.

Також підприємства області збільшили обсяг реалізації продукції. В порівнянні з минулим роком реалізація зросла майже на 141млн. грн., або 118 %. Найбільші темпи приросту реалізації в Охтирському (на 40 %) та Тростянецькому (на 38 %) лісгоспах.

Поряд з основними джерелами надходжень, підприємства отримали 19 млн. грн. прибутку з інших джерел – це рекреаційна база «Лісовичок» у Тростянецькому лісгоспі, реалізація новорічних ялин та спеціалізовані магазини «Лісовичок» у Глухівському та Роменському лісгоспах.

Зароблені кошти підприємства управління вклдають у розвиток власного виробництва. Впродовж року інвестиції підприємств склали більше 72 млн. грн., що на 7,5 млн. грн. більше попереднього показника. За ці кошти автопарк лісгоспів поповнили 5 мульчерів, придбана сучасна трелювальна техніка, реконструйовано котельню у Грузчанському цеху переробки деревини Кролевецького лісомисливського господарства, модернізовано лінію переробки деревини у Глухівському лісгоспі, у Роменському та Охтирському лісгоспах порубкові залишки переробляють на паливну тріску та ін..

Лісгоспи відзначаються високою продуктивністю праці. Найбільш висока продуктивність – до 431 тис. грн. – зафіксована у Тростянецькому лісгоспі.

На оплату праці штатних працівників підприємства області спрямували близько 350 млн. грн., що на 85 млн. грн. більше в порівнянні з минулим роком. Рівень середньомісячної заробітної плати зріс на 29 % і склав 11,1 тис. грн.. Шість підприємств управління мають рівень заробітної плати вищий за середньо обласний.

Заслуговує на позитивну оцінку соціальна складова діяльності лісгоспів: створення безпечних робочих місць, ріст середньомісячної заробітної плати та сплата податкових платежів. Впродовж звітного періоду лісгоспи області загалом сплатили до зведеного бюджету і Державних цільових фондів близько 362 млн. грн., перевищивши майже на 61 млн. грн. відповідний минулорічний показник. З розрахунку на кубометр заготовленої деревини сума податку склала 483,5 грн. та 0,40 грн. з кожної гривні реалізованої продукції.

Підсумовуючи доповідь, начальник Сумського ОУЛМГ Віктор Чигринець відзначив результативну роботу підприємств та, зокрема, їх інвестиційну діяльність.

Та особливу увагу директорів начальник управління звернув на роботу підприємств з прогресуючим в області всиханням соснових насаджень через ураження верхівковим короїдом. Зауважив, що на оформлення необхідних документів та розробку лісосік підприємства мають досить стислий проміжок часу – до квітня. Тому необхідно активізувати всі зусилля, щоб зберегти на Сумщині сосновий ліс для майбутніх поколінь.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ