Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Сумські фахівці вивчали проблему АЧС в м. Київ

Новини лісгоспів 10 Листопада 2017

Наприкінці жовтня в м. Київ в Інституті ветеринарної медицини Національної аграрної академії наук відбувся дводенний семінар з теми «Зміцнення українського потенціалу в галузі безпеки та налаштування безпечної роботи з поширення критичних збудників інфекційних хвороб в Україні (зокрема африканської чуми диких кабанів)».

До участі в семінарі були залученні спеціалісти Держлісагентства України, фахівці регіональних управлінь лісового та мисливського господарства, громадських організацій мисливства та рибальства України, галузевих засобів масової інформації та користувачі мисливських угідь.

В роботі семінару взяли участь і представники Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства: головний спеціаліст відділу лісового господарства управління Віктор Жмурко та провідний мисливствознавець Охтирського лісгоспу Іван Максюта.

«На семінарі презентували інформацію щодо поточної епізоотичної ситуації з АЧС в Україні та країнах ЄС. Доповідачами були висококваліфіковані спеціалісти та науковці з Інституту вірусної діагностики Фрідріха Леффлера, Німеччина, доктор ветеринарних наук Сандра Блом та її колега Коре Шлоттау, з української сторони – член-кореспондент Національної аграрної академії наук України Сергій Анатолійович Ничик та науковці Інституту ветеринарної медицини», – ділиться враженнями від участі в заході Віктор Жмурко.

«Захід був насичений інформативно. Інформаційні матеріали науковці підтверджували фотографіями, практичними дослідами тощо. Дуже корисно для нашої практичної діяльності, дійсно, було чому повчитися», – резюмував участь у семінарі Іван Максюта.

Нагадаємо, що перший спалах АЧС на Сумщині зафіксовано 14 грудня 2014 року в Середино-Будському районі. Тоді на території національного природного парку «Деснянсько-Старогутський», що за 1,5 кілометра від державного кордону з Російською Федерацією та 4 кілометри від села Стара Гута, єгері знайшли труп дикого кабана. Лабораторні дослідження підтвердили діагноз АЧС. З того часу в області триває депопуляція дикого кабана.

До слова, в Україні хвороба розповсюджується починаючи з 2012. З початку виявлення захворювання було зареєстровано 274 випадків АЧС, в тому числі 227 – серед домашніх, 41 – серед диких свиней та 6 інфікованих об’єктів.

В Європі найбільш інфікованими вважаються Польща, Литва, Естонія, Білорусь та Російська Федерація.

За матеріалами прес-служби ДП «Охтирське ЛГ»