Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Сумські держлісгоспи отримують перші земельні ділянки під заліснення

Загальні новини 31 Серпня 2021

Не Сумщині розпочали процес передачі земель держлісгоспам для реалізації Президентської програми «Масштабне заліснення України».

«Перші земельні ділянки вже отримали у Конотопському та Свеському держлісгоспах – по 170 гектарів, 160 гектарів – у Середино-Будському лісгоспі, у Роменському лісгоспі вже отримали 33,7 га, всього ж по Роменському підприємству на розгяді у місцевих громадах перебувають документи на виділення 152 га; 15 га передала місцева громада Лебединському лісгоспу. Робота триває. Але процес значно ускладнює те, що у багатьох громадах землі просто немає», – коментує начальник відділу використання лісових ресурсів та маркетингу Сумського ОУЛМГ Олександр Забара.

Всього ж місцеві громади області планують загалом передати держлісгоспам для створення нових лісів близько 1100 гектарів землі. Це землі не придатні для ведення сільського господарства.

Поряд з цим, за словами Олександра Забари, кожен лісгосп вже може виділити на реалізацію заходів Програми масштабного заліснення близько 100 гектарів землі без будь-якого збитку для ведення своєї лісогосподарської діяльності. Як правило – це колишні пасовища та сінокоси, або місця, де колись були болота, що висохли через посушливість та зміну клімату.

На фото – процес переговорів з укладання угод по передачі земельних ділянок у Роменському лісгоспі