Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Сумщина приймала юних лісівників з усієї України

Загальні новини 2 Жовтня 2018

На Сумщині відбувся ХІІ Всеукраїнський зліт учнівських лісництв. Право проведення цього заходу привезло у область учнівське лісництво «Совенятко», яке діє на базі Роменського лісгоспу Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства. На минулорічному зльоті, який проходив у м. Житомир, сумські школярі завоювали Гран-Прі.

Тепер, юні лісівники з 24 областей України зустрілися на Сумщині, де впродовж трьох днів, з 26 по 28 вересня, змагалися за право проведення Зльоту у наступному році.

 

Урочисте відкриття зльоту відбулось 26 вересня у обласному театрі дітей та юнацтва.

 

«Приємно приймати на Сумщині такий захід, проведенню якого ми завдячуємо нашим талановитим дітям. Це означає, що юні лісівники області працюють ефективно, системно, результативно. Сьогодні тут представлено 10 учнівських лісництв із різних куточків Сумщини, що для нас дуже важливо. Адже діти, завдяки лісовому господарству, мають можливість знайомитися із загадковим і цікавим лісовим світом»,- звернувся до юних лісівників заступник голови обласної державної адміністрації Микола Подопригора.

 

«Наше щасливе завтра закладається якраз сьогодні, – зазначив у своєму вітальному слові перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль. – Саме вам, юним хлопцям та дівчатам, які зібралися на даному заході, через певний час лісівники передадуть естафету озеленення рідної землі, збереження її природних багатств. Ви маєте усвідомлювати, наскільки важливим є обраний шлях – у ваших руках майбутнє».

 

Привітали учасників заходу і директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторія Гробова, представники МОН України та заступник начальника Сумського ОУЛМГ Олександр Товстуха.

 

Перемозі у зльоті передувало кілька випробувань: виставка-презентація досягнень учнівських лісництв та відкритий захист науково-дослідницьких робіт у галузі лісового господарства.

 

Цікавою і насиченою була культурна програма: практичні заняття, майстер-класи з інноваційних технологій лісорозведення та лісовідновлення, конкурсно-пізнавальні та екскурсійні заходи.

 

Не сумували і представники базових лісових господарств України. Для них сумські лісівники організували відвідування Краснопільського та Тростянецького лісгоспів.

 

Для керівників-педагогів відбулись педагогічні читання та засідання творчих груп, де обговорювались питання удосконалення роботи учнівських лісництв.

 

Кульмінацією заходів стало нагородження переможців. Лісництва, які не потрапили до категорії переможців, отримали грамоти за участь у зльоті. А тим, кому пощастило вибороти першість, разом з грамотами повезли додому пам’ятні подарунки.

 

Відтак, Гран-Прі зльоту разом з Сертифікатом на право проведення ХІІІ Зльоту у 2019 році повезли додому юні лісівники з Чернігівщини (Лісовосорочинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Прилуцької районної ради). Другу сходинку п’єдесталу розділили між собою учнівські лісництва з Волині (Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів села Нуйно Камінь-Каширської районної ради) та Одеси (Окнянський районний будинок дитячої та юнацької творчості), на ІІІ місці – Київська (Дорогинський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Фастівської районної ради) та Рівненська область (Навчально-виховний комплекс «Оженинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (ліцей) Острозької районної ради).

 

Минулорічні переможці – учнівське лісництво “Совенятко”, яке представляло Сумщину – підтвердило свій титул, залишивши за собою І місце.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-служба Сумського ОУЛМГ