Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Спартакіада з лісівничого багатоборства згуртовує колективи лісгоспів і дає енергію для високих виробничих показників, – Михайло Шпакович

Загальні новини 12 Вересня 2019

Спартакіада з лісівничого багатоборства згуртовує колективи лісгоспів і дає енергію для високих виробничих показників, – переконаний голова Сумського обкому профспілки працівників лісового господарства Михайло Шпакович.

І з цим важко не погодитись. Побувавши хоча б одного разу в якості вболівальника у виру подій спартакіади, неможливо залишитись байдужим. А що вже говорити про учасників?

Для проведення цього захоплюючого заходу обрали вересень, приурочивши спортивні перемоги професійному лісівничому святу – Дню працівника лісу.

«Спартакіада між підприємствами управління проводиться з 2005 року. Спершу це були суто спортивні змагання: біг, міні-футбол, волейбол тощо. Жага до перемоги інколи «спонукала» лісгоспи до підставних учасників спортивних змагань, тобто не з числа лісівників. Цим повністю нівелювався зміст заходу. Тому, щоб долучити до змагань виключно лісівників, ми змінили конкурсну програму та сформували її з видів лісівничого спрямування. Не лісівникові виконати конкурсні вправи практично не можливо. А по деяких видах, які передбачають, приміром, роботу з бензопилою, учасник повинен мати відповідне посвідчення на користування», – говорить Михайло Миколайович.

Спартакіада з лісівничого багатоборства проходить на Сумщині з 2010 року і є улюбленим передсвятковим лісівничим заходом. До участі у ній допускаються збірні команди лише працівників лісогосподарських підприємств управління у віці від 18 років і старші.

Програма змагань складається з 10-ти видів: метання сокири, розпил колоди двохручковою пилою, стрільба з пневматичної гвинтівки по мішені чоловіками, стрільба з пневматичної гвинтівки по мішені жінками, користування ранцевим вогнегасником, випилювання деревних млинців бензопилою, біг по 20-ти метровій колоді, поперечне розрубування сокирою лежачої 2-х метрової колоди, лісова естафета та перетягування линви.

Кожен з етапів потребує професійних вмінь, навичок та неабиякої спортивної підготовки і спритності, а головне – суворого дотримання правил з техніки безпеки.

Цьогорічна спартакіада підтвердила здобуті рекорди та впевнено запалила нові зірки.

Очолювали команди голови профкомів лісгоспів та, безпосередньо, директори підприємств. Активно підтримували спортивний дух змагань численні вболівальники.

Лічильна комісія оперативно інформувала всіх про результати того чи іншого виду, тому біля екрану змагань було завжди людно.

Тростянецькі лісівники довели всім, що їм немає рівних у орудуванні сокирою. У змаганнях з поперечного розрубування колоди тростянецькому учаснику Анатолію Стадніченку вистачило 17,16 секунди, щоб впоратися з колодою діаметром 20 см., тоді як на попередніх змаганнях саме він робив це за 21 сек.

Відомий на теренах України тростянецький вальник лісу у категорії юніорів Євген Красніков довів свій професіоналізм та краще інших впорався з випилюванням деревних млинців бензопилою. Товщина «виготовленого» ним дерев’яного млинця склала 3,5 мм.

У метанні сокири в ціль з десятиметрової відстані та бігу по 20-метровій колоді не було рівних краснопільським умільцям, Олегу Шкирі та Максиму Мигалю відповідно, який пробіг по колоді за 3,75 сек.

У стрільбі з пневматичної гвинтівки по мішені кращий результат показали Ігор Костенко з Охтирки та конотопчанка Галина Шульга. У розпилі колоди двохручковою пилкою з результатом 10,41 сек передували роменські лісівники. Роменський учасник Сергій Кобзар був кращим і у користуванні ранцевим вогнегасником.

У лісовій естафеті, яка включала в себе біг з колодою, відпилювання 50 сантиметрового кряжка бензопилою та його розрубування на чотири частини, кращий результат 36,41 сек показали охтирські лісівники.

У фінальному змаганні – перетягуванні линви – роменська команда боролась із шосткинськими богатирями, і в підсумку перемогла суперників за лічені секунди.

У загальнокомандному заліку Спартакіади -2019 на третьому місці Сумський лісгосп, на другому – переможці минулорічної спартакіади – команда Тростянецьких лісівників, І місце здобула команда Роменського лісгоспу. Володарі І-ІІІ призових місць по видах змагань та у загальнокомандному заліку були відзначені грамотами та грошовими преміями.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ