Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Спалювання сухої трави – загибель флори та фауни планети

Новини лісгоспів 8 Травня 2019

ДП «Глухівський лісгосп» інформує населення до чого призводить спалювання сухої трави.

«Із настанням весни через підвищення температури повітря в екосистемах все частіше виникають пожежі. Це тісно пов’язано з масовим спалюванням сухої рослинності на відкритих територіях. На жаль, люди, поки не стане запізно, не замислюються про негативні наслідки власних дій», – говорить інженер із захисту й охорони лісу Андрій Гапоненко.

Варто зазначити, що вогнем знищується не лише сухе зілля, але й насіння, паростки дерев і корені майбутньої рослинності. Необачні дії громадян на кілька років зменшують підріст свіжої зелені та зовсім не сприяють підвищенню родючості ґрунтів. Крім мікроорганізмів, знищуються також й гнізда птахів, від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту (ссавці, плазуни, земноводні). Одні згорають –інші задихаються від диму.

До того ж неконтрольоване горіння призводить до займання торфовищ і лісових насаджень. Нерідко пошкоджуються полезахисні лісосмуги, виникають великі пожежі. Так, існує загроза і загоряння житлових будинків, а інколи й людських жертв.

За даними, повідомленими Державною службою України з надзвичайних ситуацій, сайту Радіо Свобода, станом на 11 квітня під час спалювання сухої трави й очерету в Україні загинуло 16 осіб. За три місяці кількість пожеж перевищила 13 тисяч, що в 11 разів більше порівняно з минулим роком, а їх площа зросла майже в 21 раз і становить 14 тисяч гектарів.

Завдяки вчасній реакції на спалювання населенням сухої рослинності, цьогоріч Глухівський лісгосп збитків не зазнав.

«Користь від сільгоспвипалювань – лише ілюзії дилетантів. – зауважує Андрій Гапоненко. – Якщо ви стали свідками подібних порушень, сфотографуйте їх та обов’язково повідомте поліцію. Збережімо нашу планету спільними зусиллями!»

УВАГА! Суха минулорічна трава – не сміття, а безцінний продукт харчування, житло, притулок, створений самою природою. Пам’ятайте, висока температура при горінні (700С) знищує всю мікрофлору, яка утворюється у верхньому шарі ґрунту.

За самовільне спалювання сухої рослинності або іі залишків передбачена адміністративна, а у складних випадках і кримінальна відповідальність!

 

Інформація ДП «Глухівський лісгосп»