Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Солодке свято сумських лісівників

Загальні новини 14 Серпня 2020

14 серпня – солодке свято. Цей день у народі називають Маковієм або Першим Спасом. Пахне медом і духмяними травами, що православні християни несуть на освячення до храмів. На центральних аналоях храмів – Хрест Спасителя. Православна Церква відзначає сьогодні зразу кілька величних свят: Спомин Хрещення Русі, святих мучеників Маккавеїв та свято Винесення (Походження) Чесних Древ Хреста Господнього.

Останнє у своїй суті тісно пов’язане з лісівниками. В історичних відомостях ми знайшли згадки про те, що на території лісового технікуму в містечку Лісіно, що поблизу Санкт-Петербургу, до 1917 року діяла церква з однойменною назвою. Щорічно імператорська сім`я разом з керівництвом Лісового департаменту та лісова громадкість у свято Винесення (Походження) Чесних Древ Хреста Господнього брали участь у Богослужінні в цьому храмі.

У 90-х там була відновлена традиція проведення Богослужінь, присвячених лісівникам та лісовій справі. І це не випадково. Дерево – древо – має лісове походження. Це продукт багаторічної невтомної праці багатьох поколінь людей – лісівників. З дерева був змайстрований Ноєв ковчег, з дерева будувались перші православні храми. Дерев’яний Хрест розп’яття Іісуса Христа – символ нашого спасіння. Центральний образ ікони Винесення (Походження) Чесних Древ Хреста Господнього – древ’яний хрест.

У 2006 році на території Укрценркадрилісу у м. Боярка, у місці, де збираються лісівники з усієї України, лісова галузь спорудила храм Винесення (Походження) Чесних Древ Хреста Господнього.

Саме у той час на Сумшині у лісові балці Велико-Бобрицького лісництва Краснопільського лісгоспу розпочалось відродження древньої, багатої на цікаву історію криниці. Нині добре відоме і шановане урочище «Образ».

А у 2016 році, на узліссі, неподалік від джерела, лісівники звели каплицю. Каплиця, як і джерело, освячені на честь Святителя Миколая, Мирліккійського Чудотворця. Але одна з її головних святинь – ікона Винесення (Походження) Чесних Древ Хреста Господнього – займає у каплиці почесне місце.

Рукописний оригінал ікони, написаний у 2016 році до дня освячення каплиці та професійного лісівничого свята Дня працівника лісу, знаходиться у Музеї лісу центрального офісу Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства. У каплиці – її список.

Опікуються каплицею Велико-Бобрицькі лісівники і її настоятель – протоієрей Роман Кулішов.

Впродовж року делегації лісгоспів області приїздять в урочище скуштувати цілющої води та поклонитися святині. Отець Роман завжди радо всіх зустрічає, розповідає історію урочища та перекази, пов’язані з цілющою криницею.

У теплий період року молебні в «Образі» звершуються щоденно. Тому відвідувачів тут завжди більше ніж вистачає.

А 14 серпня – у день свята – на «Образі» служиться молебень за участю лісівників, освячується мед і благовонні трави.

Сумські лісівники вітають всіх лісівників з Православним лісівничим святом! Божого благословення у здійсненні мрій і задумів, здоров’я духовного і тілесного! Нехай наш небесний оберіг захищає нас від усяких негараздів! Продуктивної роботи і процвітання лісовій галузі! Миру і злагоди Україні!