Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Ситуацію щодо розвитку популяції короїдів у Сумському лісгоспі моніторять за допомогою феромонних пасток

Новини лісгоспів 29 Квітня 2020

Про величезну шкоду, яку нанесли короїди за останні роки хвойним насадженням , відомо, мабуть, всім. Ця тема жваво обговорювалась у засобах масової інформації. На ній не раз піарились горе-захисники природи, ставлячи під сумнів навіть висновки спеціалістів-лісопатологів. Та проблема все ж залишається проблемою і, на жаль, навіть поглиблюється.

Науковці стверджують, що всьому причиною є кліматичні умови. Чи не спричинить цьогорічна малосніжна зима та посушлива весна черговий спалах розмноження короїдів? Адже саме брак вологи приводить до ослаблення насаджень. Таке питання наразі постало перед лісівниками.

Моніторити ситуацію щодо розвитку популяції короїдів у Сумському лісгоспі вирішили за допомогою феромонних пасток.

Лісівники встановили на території Баранівського лісового масиву, що у Сумському лісництві, 20 феромонних пасток. Огляд їх вмісту проводять щотижня.

Спеціалісти лісгоспу з охорони та захисту лісу стверджують, що поки що масового льоту комах немає. Причиною цьому може бути низька середньодобова температура. Але ситуація може змінитись з настанням тепла. Тож спостереження триватимуть і надалі.