Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Сіно, кукурудза, кормові віники та мінерали – краснопільські лісівники дбають про лісових мешканців

Новини лісгоспів 21 Січня 2022

Зима тішить інтенсивними снігопадами, додаючи клопоту лісівникам. Опале листя та трава, що слугували поживою для лісових мешканців, сховалися під щільною сніговою ковдрою, тому надія лише на додатковий корм.

Щоб допомогти тваринам вижити у складних погодних умовах, у Краснопільському держлісгоспі турботі про них приділяють значну увагу. У першу,  дбають про великих ссавців, адже чим більша тварина – тим більше їжі їй потрібно. В угіддях лісгоспу  мешкає козуля європейська, кабан дикий, є і олень європейський та олень плямистий. Для них ще з літа лісівники запасли сіна, віників з гілок листяних порід дерев, кукурудзи тощо, а тепер вивозять поживу на спеціально облаштовані кормові майданчики.

«Такі майданчики зазвичай робимо у малодоступних для місцях, щоб тварини почували себе спокійно. Це дуже важливо, адже тварини полохливі, вони бояться сторонніх людей. Тривалість сезону підгодівлі диких тварин залежить від конкретних кліматичних умов», – говорить заступник директора Краснопільського держлісгоспу Анатолій Литвин.

«Ці кормові майданчики відвідують не тільки великі тварини, а й дехто з лісової дрібноти. Травинки сіна і сухі листочки з віників, що падають на землю, залишки зерна приваблюють сюди зайців, білок, мишоподібних гризунів, деяких зимуючих птахів: круків, сойок, сорок, синиць та інших», – ділиться спостереженнями фахівець.

Днями краснопільські лісівники провели чергову підгодівлю лісових мешканців: вивезли на майданчики сіно, розвісили кормові віники, розклали початки кукурудзи, у солонці підсипали солі, адже саме вона компенсує копитним зимову нестачу мінеральних речовин.