Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Шосткинські школярі долучилися до посадки лісу

Загальні новини 17 Квітня 2018

Днями Шосткинські школярі – вихованці Собицького шкільного лісництва – долучилися до Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».

Разом з школярами у посадці лісу взяли участь керівники району та міста Шостка, вчителі, представники мас-медіа, керівництво та співробітники Шосткинського лісгоспу.

Відбулася Акція на території Собицького лісництва Шосткинського лісгоспу.

«Для закладки нового лісу вибрали ділянку площею 3 га. Головною лісо утворюючою породою у нашому краї є сосна. Тому садитимемо сосновий ліс. В минулому році тут була проведена рубка головного користування. За правилами, яких ми строго дотримуємось, в цьому році ділянка обов’язково має бути залісненою. Всього ж впродовж сезону плануємо посадити 102 га лісу. З-за пізньої весни терміни посадки відчутно зменшились. У нас є два тижні максимум, за які ми повинні встигнути висадити сіянці у вологий ґрунт, щоб вони гарно прижилися. То ж допомога у посадці лісу нам дуже потрібна», – прокоментував плани з посадки лісу директор Шосткинського лісгоспу Микола Бут.

На офіційному відкритті Акції разом з Миколою Бутом до учнівської молоді з напутніми словами звернулись голова Шосткинської районної державної адміністрації Віктор Джаміров та голова Шосткинської районної ради Віктор Долиняк.

Пізнавальною для школярів стала інформація головного лісничого лісгоспу Петра Балабона про саму ділянку, на якій висаджували сіянці. Виявилось, що саме тут у роки Другої світової відбувались жорстокі бої.

«Рота Сумської мотострілкової дивізії, яка боронила нашу землю від нацистів, майже вся загинула. Солдати поховані поруч, тут ще можна побачити залишки окопів, оборонного рубежа. Отже, ті дерева, які ми сьогодні посадимо, стануть своєрідною пам’яттю про наших земляків, які боронили мир. Пам’ятайте свою історію та бережіть рідну землю», – сказав Петро Балабон.

Після проведеного інструктажу з техніки безпеки та правильній посадці сіянців, закипіла робота. Більшість вихованців Собицького шкільного лісництва брали участь у посадці лісу не вперше, тому до праці взялися особливо завзято.

– Я вже брала участь у творчих конкурсах, які проходять в рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», зокрема писала твори на тему «Людина і ліс», двічі перемагала. Цього року вирішила також разом з іншими учнями нашого НВК вийти ще й на посадку лісу. Мені дуже сподобалось, відчуваєш гордість, причетність до великої справи відновлення та збереження лісів, – поділилась враженнями учениця Собицького навчально-виховного комплексу Олександра Хижняк.

Поряд з посадкою, в цей день вихованці шкільного лісництва разом зі спеціалістами Шосткинського лісгоспу розмістили по периметру ділянки штучні гнізда для пташок. Діти виготовили їх власними руками. Абсолютним рекордсменом з цієї справи став учень 4-го класу Собицького НВК Михайло Мухоброд, який змайстрував 12 шпаківень. Саме йому і було надане почесне право прикріпити на ділянці лісу першу шпаківню.

За інформацією прес-служби ДП «Шосткинське ЛГ»