Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Шосткинські лісівники розповіли радіослухачам, як не заблукати у лісі та як не назбирати отруйних грибів

Новини лісгоспів 4 Серпня 2021

Інженер лісових культур Шосткинського лісгоспу Галина Євдокименко взяла участь у радіопрограмі «Цікаве навколо». У рамках програми говорили про гриби, адже саме зараз у розпалі сезон збору грибів. Та головною родзинкою даної радіопрограми є навіть не її тематика, а її ведучі – це діти Єва та Іван. Вони з цікавістю розпитували співрозмовницю про користь їстівних грибів, про те, як відрізнити їстівні гриби від отруйних і що робити, коли заблукав у лісі.

«У лісових масивах під час прогулянки можна зустріти безліч різноманітних грибів і треба бути дуже уважним, адже деякі неїстівні та отруйні гриби дуже схожі зовні на їстівні. Наприклад,серед перших грибів, які з’являються у лісі – це зморщок, є двійник – строчок звичайний, тому треба бути дуже обережним і уважним. Що слід знати щоб їх відрізнити?! Зовні зморщок має витягнутий, у вигляді конуса, капелюшок, схожий на яйце, а у строчка капелюшок безформний і шишкуватий, який схожий на волоський горіх. Зморщок всередині порожнистий, а строчок заповнений звивистою м’якоттю. Гриби лисички мають дуже виражений і привабливий смак, тому їх можна сміливо віднести до делікатесів. Але слід пам’ятати, що лисичку справжню можна сплутати з клітоцибе. Чим вони відрізняються?! У справжньої лисички капелюшок спочатку опуклий, з підігнутим або сильно загнутим тонким краєм, помаранчеий, темний в центрі, пластинки товсті, а у клітоцибе поверхня капелюшка оксамитова, краї рівні і округлі, пластинки часті та тонкі.

А ось найбільшу небезпеку серед грибів несе бліда поганка. Вона дуже схожа на сироїжку зелену. Як же їх відрізнити? Першою відмінністю блідої поганки є те, що вона має кільце, тобто так звану спідничку, на ніжці, якої не має у сироїжок. А ось сироїжка, на відміну від від своєї небезпечної родички, має більш товсту ніжку, вона м’ясиста, щільна, однотонного білого кольору», – розповіла юним ведучим і їх слухачам інженер лісових культур Галина Євдокименко.

На питання, як же поводити себе в лісі, коли заблукав, Галина Євдокименко дала теж дала пораду. Цікаво? Тоді дочекайтеся передачі і слухайте разом з нами!

Радіопрограма виходить на хвилі 102,5 ФМ на радіо «ТКС».